AK Parti İl Başkanı Küreci: “Bizler kitle partisi değil Türkiye’nin partisiyiz”

Bu haber 25 Mart 2015 - 23:55 'de eklendi ve 573 kez görüntülendi.

kureciiiAk Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’da da 23 Mart Pazartesi günü yapılan sendika, dernek, vakıf ve meslek kuruluşlarının yönetim kurulu üyelerine dönük bir temayül yoklamasının katılımının sevindirici olduğunu söyledi.

Haber Merkezi

Ak Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’da da 23 Mart Pazartesi günü yapılan sendika, dernek, vakıf ve meslek kuruluşlarının yönetim kurulu üyelerine dönük bir temayül yoklamasının katılımının sevindirici olduğunu söyledi.

‘Demokratik temayülde, AK Parti’nin aday adayları değil STK’ların kimi milletvekili görmek istedikleri yönünde oylarını özgürce kullandığı bir uygulama yapıldığını’ belirten Küreci, “Böylelikle AK Parti milletvekili aday belirleme sürecindeki farkını da ortaya koymuştur” dedi.

Küreci, demokratik temayülün ayrıntıları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Dernek, vakıf, sendika, meslek kuruluşlarının yönetim kurulu asıl üyeleri temayüle gelerek demokratik temayül için sandıkta tercihlerini yansıttı. Partimizde teşkilat temayüllerinin tamamlanmasının ardından, ara komisyon çalışmaları ile beraber milletvekili adaylarını belirleme süreci devam etmekte. Bu çalışmalara ciddi katkı sağlayacağını düşündüğümüz Sivil Toplum Kuruluşları, Dernek Vakıf ve Meslek Örgütleri ve bunların yönetim kurullarında görev alanların bu sürece dâhil edilmesi konusunda, Genel Merkezimiz tarafından karar alınmıştı. Bu karar kapsamında yapılan oylamada, ilimizde kimleri milletvekili olarak görmek istiyorsunuz gibi sorularla STK’larımız kanaatlerini bildirdiler. Yapılan uygulama ile siyasi görüşü her ne olursa olsun toplumun her kesimini temsil eden STK’larımız tercihlerini yaptı. Genel Merkezimiz tarafından tüm tercihler titizlikle incelenerek değerlendirilecektir. Bizler bir kitle partisi değil Türkiye’nin partisiyiz. Temayül yoklamamıza katılım sağladıkları için tüm STK’larımızın değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.