Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete’den kutlama mesajı « Hamle Gazetesi

Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete’den kutlama mesajı

Bu haber 19 Mayıs 2018 - 14:14 'de eklendi ve 455 kez görüntülendi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Metin Karakoç

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı. İl Başkanı Mete, “Milli mücadelemizin başlangıcının sembolü olan Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve kahraman silah arkadaşlarının Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihi şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biridir. ‘Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutladığımız bugünün 99’uncu yılı heyecanını yaşıyoruz” dedi.

İl Başkanı Kadem Mete açıklamasına şöyle devam etti, “Ecdadımızın yokluklar içinde verdiği var olma mücadelesinin ilk adımı olan bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da attığı tarihi adımın heyecanı dalga dalga memleketin her yerine yayılmış, milletimiz birlik ve beraberlik içinde varlığına kasteden düşmanları ülkemizden kovmuştur. Bugünün Atatürk tarafından ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak ilan edilmesi son derece anlamlıdır. Toplumları ayakta tutan en önemli unsurlardan birisi de geleceğin mimarları genç nesillerdir. Ülkemiz geleceğin gençlerin elleriyle yükseleceği bilinci ve sahip olduğu genç ve dinamik nüfusla birçok hedefini gerçeğe dönüştürecek, daha refah yarınlara ulaşacaktır. Bu düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin mimarı genç kardeşlerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.