Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Toksöz

Bu haber 10 Aralık 2015 - 0:48 'de eklendi ve 1.232 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımda Muğla Ak Parti İl Başkan Yardımcılarından Makine Mühendisi İşadamı Mustafa Toksöz’den bahsedeceğim. Mustafa Toksöz Yatağan’da uzunca bir dönem Ak Parti İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Tabi bu süre içinde başarılı çalışmaları ile partisini bir hayli güçlendirdi. Birçok vatandaşın iş güç sahibi olması için elinden gelen tüm imkânları kullandı. Sayın Toksöz il genelinde saygın bir isim olarak ve bilinir. Kendisi siyasetçi olmasına rağmen her kesimle iç içedir. Öylede olduğu için Yatağan gibi sosyal demokrat olan bir ilçede oylarını artırması ile CHP ile eşit seviyede oy almasına neden oldu. Bu da Sayın Toksöz’ün ilçe ve köylerde boş gezen vatandaşları termik santral, hastane, orman işletmesi ve buna benzer yerlere işçi yerleştirmesi ile Ak Parti’nin Yatağan’da oy patlamasına neden oldu.

Sevgili okurlarım, bugünün Muğla Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz yerel seçilmede Yatağan’da Ak Parti Belediye Başkan Adaylığını açıklayıp yapmış olduğu köy gezilerinde tahmin edilenden fazla oy çıkartıp az bir farkla belediye başkanlığı seçimini kaybetti. CHP ve MHP arasındaki oy sayısı farkı 300 civarlarındaydı. Şunu da rahatlıkla söyleyebilirim Sayın Toksöz yapılan belediye başkanlığı seçiminde yanlış isimlerle siyaset yapması kendi aleyhine oldu. Ama şunu da rahatlıkla söylememde fayda var, hani söylemiştim ya Yatağan gibi sosyal demokrat olan bir ilçede Mustafa Toksöz’ün CHP ile arasında oy farkı olmaması kendi özverili çalışmalarından da kaynaklandığını söyleyebilirim. Aklıma gelmişken şunu da unutmadan söyleyeyim Mustafa Toksöz’ün bu tür başarıya gelmesinin nedenlerinden biri de eşi İnşaat Mühendisi Ümmühan Hanım’ın gece gündüz demeden eşinin belediye başkanı olması için yoğun çalışmalarını da unutmamak gerek. Çünkü Ümmühan Hanım’da ilçe genelinde sosyal yaşantıları olan birçok kuruluşta yöneticilik yapan saygın bir hanımefendidir.

Sevgili okurlarım, bugünün Muğla Ak Parti Başkan Yardımcısı olan Makine Mühendisi Mustafa Toksöz saygın bir isim, iş yapan bir başkan olduğu için Yatağan’dan bu kadar fazla oy almasının nedenlerinden biri de her kesimle iç içe olmasından kaynakladığını söyleyebilirim. Sayın Toksöz bu işin yarınları da var. Bu lafımı da unutma Sayın Toksöz sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.