Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu:

Bu haber 18 Mart 2014 - 23:14 'de eklendi ve 764 kez görüntülendi.

soylu65165165165“Başbakanımızı vermeyiz”

Seçim çalışmaları için Muğla’nın Ula ilçesine gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu partisinin düzenlediği kahvaltı ile partili ve basın mensupları ile bir araya geldi. Soylu yaptığı açıklamada, “Menderesi astıkları zaman çıraktık anlamadık, Özal’ı zehirlediler kalfaydık sesimizi çıkaramadık ama artık ustayız Başbakanımızı vermeyiz” dedi.

İlkay Yıldız

Ula Gölet restoranda düzenlene toplantıya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Ak Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Harmandar, Ak Parti Ula Belediye Başkan Adayı Nadi Şenkal, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve partiler katıldı.

Kahvaltılı toplantıda konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye’nin içindeki tartışmalar projeler, ülkemizin getirilmek istendiği nokta ve bu arada yaşadığımız darbelerde dâhil olmak üzere, bütün hazırlıklarda dâhil olmak üzere bu milletimiz 30 Mart günü bunların hepsine topyekûn bir cevap verecek. Bu cevabı da bu büyük milletimiz bizim anlattıklarımızla, kamuoyundan duyduklarıyla, başka siyasi partilerin değerlendirmeleri üzerinden ortaya koymaya çalışacak. Bunu gerçekleştirirken, bunu yaparken bu büyük millet bunu ilk kez yapıyor değil. Bu büyük millet, bu aziz millet bunu defalarca ortaya koydu, bunu defalarca gerçekleştirdi. Maalesef bunu anlamamakta direniyorlar” dedi.

Konuşmasında demokrasinin ucuz, demokrasinin kullanılabilir, demokrasinin istismar edilebilir bir araç olduğunu düşünenlerin bulunduğunu kaydeden Süleyman Soylu konuşmasına şöyle devam etti:

“İşlerine geldikleri zaman demokrasi, işlerine geldikleri zaman değilmiş gibi davranmak bir ikiyüzlülüğün çifte standartlığın en temel örneklerinden bir tanesidir. Demokrasi hassastır, hani bir mücevheri kadifelerin içerisine sararsınız 40 kat onu muhafaza edebilmek için güzelce paketlersiniz ve ona hiçbir kimsenin halel getirmemesi için de onu en önemli noktalarda korursunuz. Değerli dostlar maalesef bugün Türkiye’nin istikrarına ve huzuruna kast edenler demokrasiyi alaya, hafife alıyorlar, demokrasiyi ucuz bir meta olarak, ucuz bir mal olarak pazarlamaya çalışıyorlar. Demokrasi ile ilgili en ufak bir inançları, demokrasi ile ilgili en ufak bir tasavvurları, demokrasi ile ilgili en ufak bir geleceğe ait sahiplenmeleri olmadığını çok açık bir şekilde, çok net bir şekilde bugün görüyoruz.”

Milli iradeye karşı boynumuz kıldan ince 

Türk milletinin demokrasiyi yücelttiğini ve büyüttüğünü kaydeden Soylu, “Milli iradeyi hafife alanlar, oy sandığını hafife alanlar, sandık sonucunu hafife alanlar, sandık sonucunu itibarsız hale getirmeye çalışanlar, yüzde 50 alsanız ne olur diyenler demokrasiye karşı saygısızlığı var, demokrasiye karşı şahsiyetsizdirler, demokrasiye karşı kimliksizdirler. Bunu söyleyenler halk karşısında toplumun verdiği kararlar karşısında acizdirler, milli iradeye karşı acizdirler ve demokrasiye karşı acizdirler. Dikkat edin Türkiye’de ekonominin tekerine çomak sokmak, Türkiye’de siyasetin tekerine çomak sokmak, hukukun tekerine çomak sokabilmek, milli projelerin tekerine çomak sokabilmek, Türkiye’de insanımızın huzurunun tekerine çomak sokabilmek, Türkiye’de halkı devlet yönetiminden yoksun bırakmak ve tasfiye etmek için ortaya konulan bu olayların tamamının kararı bilmenizi arzu ediyorum ki 30 Mart 2014 tarihinde verilecektir. Ben rahatım dostlar seçin bugün kendisini 30 Mart’ta göstermektedir elbette ki milli iradenin kararına boynumuz kıldan incedir ama her yerde söylüyorum milli iradenin kararına ne kadar boynumuz kıldan inceyse, milli iradeyi istismar etmek isteyenlere de boynumuz kalındır. Hiçbir şekilde ne müsamaha ederiz, ne boyun eğeriz bilinsin ki bugün sadece bir Ak Parti ve Tayyip Erdoğan meselesi yoktur. Türkiye’de bugün Türkiye’yi kuşatmaya çalışanlar aynen 18 Mart’ta oldukları gibi top yekûn bir mücadeleyi ortaya koymak ve bu Türkiye’yi ele geçirmek için bir büyük tezgâhı yürütmeye çalışmaktadırlar” dedi.

21. asır Türkiye için iyi başlamıştır

Türkiye’nin büyümekte ve zenginleşmekte olduğuna dikkati çeken Soylu konuşmasını şöyle tamamladı:

“Türkiye demokratikleşmektedir ve özgürleşmektedir. Bu her haliyle ülkemizin her yerindedir Türkiye’nin temel problemlerini aşma konusunda yüksek bir irade otaya koymaktadır. 21. Asır Türkiye için iyi başlamıştır ve iyi devam etmekledir. 21. Asırda Türkiye eğitim bayrağını en göklere çekerek bir cevap vermektedir. Bu toprakların geleceği ve istikbali adına en kuvvetli adımdır. İkincisi okullarımızın teknoloji ile donatılması, dünyada gençlerin karşı karşıya kalmış olduğu özellikle gelişmiş ülkelerde ki gençlerin ve çocukların karşı kaşıya kalmış olduğu bütün imkânlardan kendi ülkemizin gençlerinin yaralanması ve çocukların yararlanması ve onların öz güvenlerinin en üst seviyeye yükselmesi ve onlarla rekabet edebilecek kabiliyeti ve zihni, anlayışı ortaya koyabilmeleridir. Menderesi astıkları zaman çıraktık anlamadık, Özal’ı zehirlediler kalfaydık sesimizi çıkaramadık ama artık ustayız Başbakanımızı vermeyiz bunu da böyle bilsinler.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.