Ak Parti Danışma Kurulu toplandı

Bu haber 30 Eylül 2013 - 9:41 'de eklendi ve 742 kez görüntülendi.

akpildanisma1215465123165132132Ak Parti Eylül ayı Olağan İl Danışma toplantısında konuşan İl Başkanı Nihat Öztürk 2014 yılında yapılacak yerel seçimler öncesi çalışmalarını hızlandırdıklarını belirterek; “Seçimi kazanacak olan teşkilatlardır ”dedi.
Hasan Telli
AK Parti Muğla Eylül ayı İl Danışma toplantısı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi salonunda yapıldı. Toplantıya AK İl Başkanı Nihat Öztürk, Belediye Başkanları, ilçe ve belde başkanları, kadın ve gençlik kolları, belediye ve il genel meclis üyeleri ve partililer katıldı.
Toplantının basına açık bölümünde konuşan AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk AK parti MYK tarafından alınan aday adaylığı başvuruları kararını partililerle paylaştı. İl Başkanı Öztürk; “Partimiz Merkez Yürütme Kurulu tarafından aday adayı olacaklarla ilgili takvim belirlendi. Aday adaylarımız ilçele belediyeleri için ilçe başkanlıklarına, Büyükşehir Belediyesi için ise il başkanlıklarımıza 1 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında başvurabilecekler. Muğla önümüzdeki yerel seçime büyükşehir olarak girecek. AK Parti Muğla il teşkilatları olarak yeni kurulan Menteşe ve Seydikemer ilçeleriyle 13 ilçede seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öncelikli hedefimiz Muğla Büyükşehir Belediyesi ve 13 ilçeyi AK belediyecilik anlayışıyla yönetmek. Bunun için ilçe, belde ve köylerimizde teşkilatımızın tüm birimleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” dedi.
Muğla’nın bir gençlik kenti olduğunu ve gençliğe gereken yatırımların yapılmadığını da belirten AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk; “Bizim belediye başkanlığı koltuğu gibi bir sevdamız yok. Sonuç itibari ile Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri belediyelerimiz hizmet veriyor. Ama Muğla’mızın genel yapısı ortada. Muğla merkez itibarı ile bir gençlik kenti, gençliğe hizmet ettiğini söyleyen, gençlik için çalıştığını söyleyen bir belediye başkanı var ama baktığınız zaman ak belediyecilik ile buluşturamadığınız zaman ve gerçek doktrini hizmet olmadığı zaman bakıyorsunuz Muğla’da gençlik için hiçbir şey yapılmadığını bende siz de görüyoruz” şeklinde konuştu.
Parti olarak ideolojilerinin hizmet olduğunun altını çizen İl Başkanı Öztürk; “Bizim tek bir ideolojimiz var oda hizmet. Muğla’da ideoloji üzerinden konuşan bir yapı var. Biz hizmet dedikçe onlar ideolojiyi öne çıkartıyorlar. Onlar diyorlar ki Ak parti gelecek sizin özgürlüklerinizi elinizden alacak. Biz özgürlük dedikçe onlar diyor ki bizim özgürlüğümüz kısıtlanıyor. Birilerinin özgürlüğünün kısıtlandığı doğru ama bu milletin ve halkın değil. Halkın ve milletin özgürlüğü her geçen gün alabildiğine açılıyor. Aynı şeyi bugün de yapıyorlar büyükşehir üzerinden 6 ay önce Muğla büyükşehir olmasın diye Cumhurbaşkanının önünde bekleyenler bugün ben aday olacağım diye kendi partileri önlerinde aday olmak için bekliyorlar. Bizim tek derdimiz var Muğla büyükşehir olsun köylerimiz, beldelerimiz daha çok hizmet alsın diye uğraşırken onlar koltuk peşinde o koltuğa oturmanın sevdalısı” diye konuştu.
AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk’ün konuşmasının ardından Eylül ayı içinde en çok üye kaydı yapan ilk üç ilçeye plaketleri verildi. Toplantının kalan kısmı basına kapalı olarak devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.