Ak Parti, Aldan hakkında suç duyurusunda bulundu « Hamle Gazetesi

Ak Parti, Aldan hakkında suç duyurusunda bulundu

Bu haber 03 Ocak 2018 - 0:36 'de eklendi ve 856 kez görüntülendi.

Ak Parti Muğla İl ve İlçe teşkilatları, geçtiğimiz günlerde bir radyo programında sarf ettiği sözlerle ilgili olarak CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Muhittin Direk

Muğla Ak Parti İl ve İlçe teşkilatları, geçtiğimiz günlerde bir radyo programında sarf ettiği sözlerle ilgili olarak CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan Ak Parti Muğla İl Başkanı kadem Mete ve 13 İlçe teşkilat başkanı daha sonra adliye binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Ak Parti Muğla İl ve İlçe teşkilatları adına basın açıklamasını İl Başkanı Kadem Mete yaptı.  Mete açıklamasında, “15 Temmuz günü biz Muğlalılar olarak direniş ateşinin yakıldığı ilk yer Marmaris idi. Bu direnişi başlatan insanlar bunun haklı gururunu yaşarken maalesef bir Muğla milletvekili haklı gurumuzu adeta yerle yefsan edecek şekilde açıklama yapması bizi derinden yaralamıştır.15 Temmuz destanını imza atan Türk halkıdır. Tüm siyasi parti gözetmeksizin her türlü siyasi görüşten halk sokağa çıkmıştır CHP milletvekili olan Aldan, Ak Partililere hakaret etmemiştir tüm vatandaşımıza hakaret etmiştir. 15 Temmuz Türk halkının bütün dünyaya gösterdiği bir kahramanlık destanıdır. O gece halkımız tanka, tüfeğe karşı koymuştur. O gece bir destan yazılmıştır ve bu destanı yazanlara kimse  ‘it sürüsü’ diyemez. Son derece talihsiz bir açıklamadır. Umarım halkı kışkırtıcı, isyana teşvik edici, düşmanlık tohumları ekecek başka açıklamalarda bulunulmaz. Biz hukuki olarak gerekeni bugün burada yapacağız. Ak Parti İl Başkanlığı ve 13 ilçemizle birlikte suç duyurusunda bulunuyoruz. Umuyoruz ki adalet gereğini yapacaktır’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.