Ak Parti adaylarını tanıttı « Hamle Gazetesi

Ak Parti adaylarını tanıttı

Bu haber 21 Ocak 2019 - 1:08 'de eklendi ve 1.687 kez görüntülendi.

Ak Parti Muğla İl Teşkilatı düzenlediği törenle 31 Mart Yerel seçimlerinde belediye başkan adaylarını Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi A Salonu’nda tanıttı. Ak Parti 11 ilçede aday gösterirken Datça ve Ortaca’da MHP adaylarını destekleyecek. Tanıtım töreninde konuşan Ak Parti MKYK Üyesi Markar Eseyan, “17-25 Aralık süreci bir yargı darbesiydi. Ondan sonraki yerel seçimlerde biz sadece belediye başkanlarını mı seçmiştik, partiye mi oy verdik, hayır, biz bağımsızlığımız, milli irademizi ve onurumuzu koruduk. Bu onuru koruyan Recep Tayyip Erdoğan’ı koruduk” dedi. 31 Mart tarihinde gerçekleşecek seçimlerde Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı 23. dönem Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır oldu.

Kadir Tamer

Ak Parti Muğla İl Teşkilatı 31 Mart Yerel seçimlerinde belediye başkanlığı için yarışacak belediye başkan adaylarını Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi A Salonu’nda düzenlediği törenle tanıttı. Ak Parti 11 ilçede aday gösterirken Datça ve Ortaca’da MHP adaylarını destekleyecek. Düzenlenen törene Ak Parti MKYK Üyesi Markar Eseyan, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ak Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Abdurrahman Arıcı ve İbrahim Aydın ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Ben inanıyorum ki Muğla 81 ile örnek olacaktır. Cumhur İttifakı ile birlik ve beraberliğin yaşandığı bir olarak bütün gönülleri kazanacağız. Biz Muğla’da gönülleri fethederek bu seçimi kazanacağız” dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ise, “Amacımız bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra da milletimize hizmet etmek. Bu yerel seçimlerde partimizi ve ittifakımızı en iyi şekilde taşımak. Hiçbir siyasi düşünceye bakmaksızın vatandaşlarımızın gönüllerini kazanmak. Biz yıllardır milletimizin efendisi değil hizmetkârı olduk böyle de devam edeceğiz” dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ise, “Benim hem büyükşehir belediyesini hem de 13 ilçenin tamamını kazanacağımıza dair inancım tamdır. O seçim bu seçimdir, o zaman bu zamandır her şey bizim lehimize buna inanın birçok yeri dolaşıyoruz. Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımız ile konuşuyoruz. Onlar bile kendi belediyelerinden yaka silker duruma geldiler. Bizim partimize katılan kardeşlerimize ve aday adayı olan ve aday olan kardeşlerimize sesleniyorum sakın yılgınlığa uğramayın bu mücadele hepimizin hep beraber kazanacağız” dedi

Son olarak konuşan Ak Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Markar Eseyan, “Kurtuluş Savaşı sırasında emperyalist saldırı karşısında düştüğümüz zorluklar, Çanakkale’deki destanımızdaki zorluklar nihayete erdiğinde ortaya çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları çok büyük bir destan yazdı. Türk’üyle, Kürt’üyle, her inanıştan ve mezhepten kesimlerle biz biriz ve diriyiz. Bu coğrafyada bu şekilde büyük uygarlıklar kurduk. Bu coğrafyada Kurtuluş Savaşı’ndan sonra yaşadığımız en ciddi sınamayı birlikte yaşadık. 2013 yılının başından beri yaşadığımız ve darbe girişimiyle de süren süreci hatırlayın. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliği ve aziz şehitlerimiz sayesinde 15 Temmuz gecesi yaşadığımız duyguları tekrar bir hatırlayın. Ben hiç unutmayacağım o duyguları. O hain darbeciler, bu ülkenin halkına, bayrağına ve bağımsızlığına kastettiğinde sokağa inenler sizlersiniz. Sevdiklerinizle helalleşip en sevdiğiniz ülkeniz için şehit olmak için sokağa çıkanların topluluğudur bu. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Konuşmasında 17-25 sürecine değinen AK Parti MKYK Üyesi Eseyan, “ 17-25 Aralık süreci bir yargı darbesiydi. Ondan sonraki yerel seçimlerde biz sadece belediye başkanlarını mı seçmiştik, partiye mi oy verdik, hayır, biz bağımsızlığımız, milli irademizi ve onurumuzu koruduk. Bu onuru koruyan Recep Tayyip Erdoğan’ı koruduk. Biz aynı zamanda ülkemizin bekasını da koruduk. O yüzden bu seçimler çok önemlidir. Cumhur İttifakı da çok önemli. Bir teşekkürü de Devlet Bahçeli’nin şahsında, MHP Muğla Başkanı’nın şahsında bunu da ifade etmek istiyorum. Bütün dünyanın gözü bu ittifakın üzerindedir. Bu ittifak ülkenin kaderini belirlediği gibi aynı zamanda bölgenin de kaderini belirleyen bir ittifaktır. Dolayısıyla milletin kurduğu bir ittifaktır. Cumhurbaşkanımızın talimatını iletmekle görevlendirildim, bu ittifaka zarar vermeye çalışanlar bizden değildir. Bu konuda çok hassas olduğumuzu da söylemek istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Ak Parti’nin belediye başkan adayları tek tek tanıtıldı.

Ak Parti’nin Muğla Adayları ise şöyle:

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahir, Bodrum Tahir Ateş, Dalaman Muhammet Karakuş, Fethiye Muhittin Kayabaş, Kavaklıdere Mehmet Demir, Köyceğiz Kamil Ceylan, Marmaris Serkan Yazıcı, Menteşe Gültekin Akça, Milas Barış Saylak, Seydikemer Yakup Otgöz, Ula İsmail Akkaya, Ytağan Mustafa Toksöz.”

Ak Parti Cumhur İttifakı olarak Datça’da MHP adayı Feyzullah Gülada’yı, Ortaca’da ise Recep Güneş’i destekleyecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.