Ak Parti Adayı Hıdır basın ile bir araya geldi « Hamle Gazetesi

Ak Parti Adayı Hıdır basın ile bir araya geldi

Bu haber 28 Ocak 2019 - 1:50 'de eklendi ve 642 kez görüntülendi.

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nil Hıdır düzenlediği basın toplantısı ile gazetecilerle bir araya geldi. Hıdır burada yaptığı konuşmada “Göreve gelirsek ilk işlerimizden biri Hukuk ve Mimarlık Fakültelerini şehir merkezine açılmasını sağlamak olacak ” dedi.

Muhittin Direk

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nil Hıdır düzenlediği basın toplantısı ile gazetecilerle bir araya geldi. Hıdır burada yaptığı konuşmada “Göreve gelirsek ilk işlerimizden biri Hukuk ve Mimarlık Fakültelerini şehir merkezine açılmasını sağlamak olacak ” dedi.

Toplantıya Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır’ın yanı sıra Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nil Hıdır “ Muğla için projelerimiz hazır. Bu projelerimizi önümüzdeki haftadan itibaren açıklamaya başlayacağız. Sivil toplum örgütleriyle bir araya geliyoruz. Sakar kaldı gezilerimizi tamamladık. Şimdi sakar üstü gezilerimize başladık. Her ilçenin öncelikli sorunlarını belirledik. 13 ilçede ve tüm mahallelerimizde ayrımcılık yapmadan hizmet edeceğiz” dedi.

Göreve gelmeleri halinde yapacakları bazı projeleri anlatan Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır, “Muğla’da zeytinyağı üreten çiftçilerimiz ile görüştük. Özellikle bağ, bahçe yollarından şikâyet ettiler. Yazın ot kapladığı için giremediklerini, traktörlerini yükten dolayı çakıldığını belirttiler. Karayollarına girmediği için onlar yapmıyorlar, ilçe belediyelerini ise bütçeleri el vermiyor. Özel bir bütçe ile yıllara sarih takriben 7 bin kilometre olan bu yolların en azından düzenlenmesi için gayret sarf edeceğiz. Geçmişte biz Tarım Bakanlığımızın hibesi kapsamında klasik değirmenlerimizi, zeytinyağı fabrikalarımızı kontinye tesislere çevirdik. Hatta bir kısım fabrikalarımız domates mevsimde salça yapmakta kullandı. O zaman başladığımız kaliteyi yükseltici tedbirlerin hala tamamlanmadığını tespit ettik. Özellikle zeytinyağımızın saklanması galvanize veya cam kaplarda saklana bilmesi için gerekli desteği vereceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hıdır, “Rahmetli Sıtkı Koçman’ın destleri ile 50 yılda alınabilecek yolu kısa sürede alan üniversitemizde 38 bin öğrenci, yaklaşık 5 bin öğretim görevlisi bulunuyor. Her bir öğrencinin ayda bin lira katma değer kattığını var sayarsak 2 bin dolayında öğretim görevlilerini de koyalım aylık 40 bin kişi ayda 40 minyon lira yılda 480 milyonlara adeta bacasız fabrika gibi Muğlamıza katkısı var. Her şeyin para ile ölçülmesine imkan yok. Esnafımıza, ev sahiplerimize, işverenlerimize böyle bir katkı sağlayan öğrencilerimizi rahat ettirmek bizim boynumuzun borcudur. Bu anlamda üniversitemizin belediyeden beklentileri özellikle yollarının asfaltlanması, doğalgazın yaygınlaştırılması, sosyal alanların arttırılması, öğrencilerimizin hayatlarının kolaylaştırılması madalyonun öbür yüzüne baktığımızda Muğlamızın bu ev sahipliğinde yaşayan bu kardeşlerimizi Muğla ile entegre etmeliyiz. Muğla esnafımız ile öğrencilerimizi buluşturmalıyız. Rektörümüz ile görüştük özellikle mimarlık ve Hukuk fakültesinin şehir merkezinde açma yönünde oldukça kararlı. Yeni bina yapmanın uzun süreceği valimizin, diğer kurum kuruluşların katkısı ile inşallah Muğla Büyükşehir Belediyesini vatandaşımız bize tevdi eder ise il yapacağımız işlerden biri hukuk ve mimarlık fakültesini şehir merkezine açılmasını sağlamak olacaktır” diyerek konuşmasını tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.