Ak Parti, 7/24 seçime odaklandı

Bu haber 20 Şubat 2013 - 8:42 'de eklendi ve 1.157 kez görüntülendi.

akpartiyuksel123546Yerel seçimlere 13 ay kala, AK Parti Muğla İl, Merkez İlçe, kadın ve gençlik kolları ile mahalle ziyaretlerine başladı. Orhaniye Mahallesinde ev ziyaretlerine başlayan AK Parti teşkilatları, Büyükşehir ve ilçeleri Ak Belediyecilik ile tanıştırmak istediklerini açıkladılar.
Haber Merkezi
Mart 2014 tarihinde yapılması düşünülen yerel seçimlere 13 aya kala, ilk defa Büyükşehir Belediye seçimlerine hazırlanan AK Parti il, merkez ilçe, kadın ve gençlik kolları ile mahalle temsilcileri seçim çalışmalarına hızlı başladı. Muğla merkez Orhaniye Mahallesinde kapı kapı dolaşan AK Partililer, vatandaşların yerel yönetimlerle ilgili sorunları ve beklentilerini dinlediler.
AK Parti olarak başta büyükşehir belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyelerine talip olduklarını belirten AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, “Yıllardır adeta büyük bir köy görünümünde olan Muğla’mızın artık makus talihini değiştirmek istiyoruz. Muğla’nın da artık AK Belediyecilikle tanışma zamanı. AK Parti olarak yerel yönetim konusundaki tecrübelerimizi ve birikimimizi artık Muğla içinde kullanmak istiyoruz. Yerel yönetim hizmetleri anlamında yoksun olan Muğla’mıza AK Belediyecilik nasıl yapılır göstermek istiyoruz. AK Parti il ve ilçe teşkilatları olarak çalışmalarımızı yedi gün 24 saat sürdürüyoruz. Yaklaşık 3 aydır tüm teşkilat üyelerimizin katılımı ile il genelindeki bütün köylerimizi gezerek yeni Büyükşehir Yasasının ilimize kazanımlarını tek tek anlatıyoruz. Son olarak partimizin tüm organlarından temsilcilerin katılımı ile merkez ilçedeki Orhaniye Mahallesinde çalışma gerçekleştirdik. Mahalleyi kapı kapı dolaşarak vatandaşlarımızın yerel yönetimler hakkındaki sorunları ve beklentilerini dinledik. Köy ve mahalle çalışmalarımız devam edecek” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Oruç ÖZKAN 20 Şubat 2013 / 13:44

Peki sayın teşkilat yetkilileri,büyükşehir yasasının kazanımlarının yanında kaybettiklerini de elinizi vicdanınıza koyarak anlatıyormusunuz vatandaşa. böyle bir yasaya gerek yok aslında ama ele geçiremediğimiz illeri bu yolla zaptedeceğiz diyebiliyor musunuz? En önemlisi KİME sorunuzda böyle bir yasa çıkardınız? Köyleri beldeleri yok ettiniz yasanızla, su,imar ve diğer vergileri de sırtımıza bindireceksiniz. Söyleyecek çok şey var ama daha özel kimlik kazanmış beldelerinde (Bkz. Akyaka) yerinden yönetim hakkını gaspettiğinize hiç girmeyeceğim.