Ak Gençlikten ‘hayvanları korumak’ etkinliği

Bu haber 10 Ekim 2018 - 1:15 'de eklendi ve 358 kez görüntülendi.

AK Parti Muğla İl Gençlik Kolları Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla ‘Hayvanları Korumak için AK Gençlik Sahada’ sloganıyla etkinlik düzenledi.

Nazife Taşdelen

AK Parti Muğla İl Gençlik Kolları Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla ‘Hayvanları Korumak için AK Gençlik Sahada’ sloganıyla etkinlik düzenledi.

AK Parti Muğla İl Başkan Yardımcıları Mustafa Çelebi ve Ziya Ercan, İl Gençlik Kolları üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte çocukların yüzleri çeşitli hayvan figürleriyle boyandı. Etkinlikte ayrıca çocuklara hayvan mamaları, maskeleri ve kitaplar dağıtıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret eden İl Gençlik Kolları üyeleri barınağa mama bağışında bulundu, sokak hayvanlarına da doğal ortamlarında mama ve su verdi.

Hayvanların yaşam haklarını korumak, sahipsiz hayvanlara uygulanan şiddete dur demek amacıyla etkinliği düzenlediklerini belirten AK Parti Muğla İl Gençlik Kolları Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı İrem Yeniçeri, “Eş zamanlı günün sembolünü oluşturduğumuz minik kardeşlerimizin de desteğiyle buradayız. Bir bütün olarak yaşadığımız bu sistemin parçası olan hayvanları korumak ve onların haklarını savunmanın önemini öncelikle kendimize ve tüm insanlığa olan saygımız gibi benimsememiz gerektiği bilincinde olmalıyız” dedi.

Yeniçeri, herkesi hayvanları korumak noktasında duyarlı olmaya davet ettiklerini söyleyerek “Her canlının yaşam hakkı kutsaldır ve hiçbir hayvan kaderine terk edilemez. Bunun için üstümüze düşen takipçiliği sürdürecek ve her fırsatta yapılması gerekenleri duyuracağız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.