Ailesini yanmaktan son anda kurtardı

Bu haber 26 Ocak 2015 - 0:25 'de eklendi ve 879 kez görüntülendi.

ailesiniyanmakttanMuğla’nın Menteşe İlçesinde sabaha karşı yıldırım düşen evde çıkan yangını son anda fark eden 14 yaşındaki Mert Düzdağ, 6 kişilik ailesini yanmaktan son anda kurtardı.
Kadir Tamer
Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde meydana gelen olayda 14 yaşındaki Mert Düzdağ, yangın çıkan evde sonda dumanları fark ederek ailesinin hayatını kurtardı.
İddialara göre Menteşe İlçesi Düğerek Mahallesi’ne bağlı Düzen mevkiinde bulunan çobanlık yaparak geçimini sağlayan Mustafa Düzdağ’a ait tek katlı evde sabah saat 06.30 sıralarında yıldırım düşmesi sonucu elektrik panosunun bulunduğu yerde yangın çıktı. Bu esnada 6 kişilik Düzdağ ailesinin ortanca oğlu 14 yaşındaki Mert Düzdağ, kendisini rahatsız eden kablo kokusu üzerine yatağından kalkarak pencereden bakınca elektrik panosundaki alevleri fark etti. Küçük çocuk ilk olarak ağabeyini daha sonra anne ve babasını uyandırırken, elektrik panosunun da ki alevler evin çatısına ulaştı. Bir anda büyüyen alevler yağmurlu havaya rağmen evin çatısının tamamını kapladı.
Pencereden çıkarak kurtuldular
Mert Düzdağ’ın uyarısı ile yataklarından fırlayan baba Mustafa ve anne Raziye Düzdağ, evde bulunan 3 çocuğu ve yaşlı annelerini pencereden dışarı çıkardılar. Evden çıkabilen aile fertleri daha sonra kendi imkanları ile yangını söndürmek isterlerken bir yandan da Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerini arayarak yardım istediler. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda arazöz sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen tek katlı ev tamamen yanarak kül oldu.
Her şey birden bire oldu
Yanmaktan oğullarının sayesinde kurtulan Mustafa Düzdağ, yaşadıklarına bir türlü anlam veremediğini belirterek, “Sabah karşı oğlum bizi uyandırdı. Kalktığımızda her yerde duman vardı. Ne olduğunu anlayamadık. Kapının bulunduğu yerde alevleri gördük. Hemen çocukları, eşimi ve kayınvalidemi yatak odasının penceresinden çıkardık. Dışarı çıktıktan sonra yangını söndürmeye çalıştık ancak başaramadık. Sonra itfaiye geldi. Hemen müdahaleye başladılar ama evimiz tamamen yandı. Eğer oğlum bizi uyandırmasaydı bu ev bize mezar olmuştu” dedi.
Çok korktum
Anne Raziye Düzdağ ise halen olayın şokunda olduğunu belirterek, “Oğlumun sayesinde hayatta kaldık. Hepimiz pencereden çıktık. Alevlerin önüne geçilemedi. Evimiz tamamen yandı. Bir küçük eşyamızı bile kurtaramadık. O an yaşadıklarımı unutmam mümkün değil. Sabah olunca olayı duyan komşularımız, yakınlarımız buraya gelerek bizi yalnız bırakmadılar” dedi.
Kahraman çocuk Mert
Sabah saatlerinde meydana olayda ailesinin hayatını kurtaran Mert Düzdağ ise, “Uyurken bir koku beni rahatsız etti. Bunun üzerine yataktan kalktım. Pencereden baktığımda alevleri gördüm hemen ağabeyimi ve babamı uyandırdım. Alevler birden evin her yanını sardı. Yangında tüm eşyamız yandı ama kimsenin zarar görmediği için mutluyum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.