Ahu Hastanesi yenilendi

Bu haber 24 Eylül 2013 - 9:53 'de eklendi ve 882 kez görüntülendi.

ahumarmarishastane1231354161321654132132Marmaris’teki Özel Ahu Hastanesi 20. Yılında yenilenerek hizmete devam ediyor.
Haber Merkezi
Marmaris’te 1993 yılında bölgenin sağlık alanındaki açığını kapatmak ve halka kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla kurulan Ahu Hastanesi 20. Yılında yenilenerek hizmete devam ediyor. Marmaris ve bölgenin ilk özel hastanesi olma özelliğine sahip olan Ahu Hastanesi geçen 20 yıllık süreçte artan yerli nüfus ve tatil için gelen yerli ve yabancı misafirlere daha iyi hizmet verebilmek için hizmet binasını genişletti.
Uzun bir hazırlık döneminden sonra hastanenin hizmete girdiğini söyleyen Hastane Başhekimi ve Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Sahir Ökten, 20. Kuruluş yılında hastanenin adını da Özel Ahu Hastanesi olarak değiştirdiklerini duyurdu. Özellikle turizm sezonunda yerli ve yabancı turistlerin ilçeye gelmesiyle nüfus yoğunluğunun arttığını hatırlatan Ökten, “Uzun zamandır planladığımız ek binamızı 20. Yılımızda tamamladık. Eski Hizmet binamızı da yenileyerek Marmaris’e ve bölgeye yakışır bir hastane yaptık. Bununla birlikte sağlık alanında gelişen teknolojiyi de bölgemize taşıyabilmek için çeşitli yatırımlar yaptık. Böylece bölgemizden kazandıklarımızı yine halkımıza aktarmış olduk” dedi.
Sağlık alanında kendini sürekli yenilemenin ve teknolojiyi yakından takip etmenin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Başhekim Op. Dr. Sahir Ökten, hızlı ve doğru tanı koyarak hastaların tedavilerinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasının yanında, boşa zaman ve para kaybetmesinin önüne geçilebileceğini dile getirdi.
Hizmet alanlarını genişletmesinin yanı sıra hastalarının daha rahat ve daha huzurlu tedavi olabilecekleri bir ortam hazırlamayı hedefleyen Özel Ahu Hastanesi 36 olan yatak kapasitesini 50’ye çıkardı. Ameliyathane, Yoğun Bakım, Doğumhane, Acil Servis, Radyoloji ve Laboratuar gibi tanı ve tedavi ünitelerini yenileyen Özel Ahu Hastanesi 20. Yılında yenilenen yüzüyle hastalarına tekrar kapılarını açtı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.