AHMET AKTAR

Bu haber 12 Ekim 2010 - 0:00 'de eklendi ve 1.599 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Cumartesi günü çok sevdiğimiz büyüğümüz Ahmet Aktar’ı kaybettik. 30 yıllık ticaret hayatımda çok sevdiğim ve saygı duyduğum 10 esnaf say deseniz biri Ahmet Aktar’dır.
Kendisini tanımamdan önceki dönemde şekerleme imalatı yaptığını ve bitkisel ürünler konusunda bilgisi olduğunu duyardım.
Rahmetliyi ilk gördüğüm anı hatırlıyorum. Bugünkü Yağcılar Hanı’nın alt köşesinde İzmir- Muğla nakliyat işini yapıyordu. İşyerinin altında Muğla tüccarlarının malları yığılır, bir yandan gelen kamyon boşaltılır ve pikap türü araçlarla şehre dağıtılırdı. Acil mallarımız geldiğinde Ahmet Amca’ya gider, teslimatın hızlanmasını isterdik. Mutlaka yanına oturtur bir çay ısmarlar ve sohbet ederdi.
Kızı Fikriye hanım okul arkadaşımdı. En son Fikriye hanımı EBSO seçimlerinde gördüm. Eşi meslek komitesi adayıydı.
Oğlu Abdülkadir Aktar İzmir’de aynı okulda okuduğum çok çalışkan bir esnaftır. Bütün krizler Abdülkadir Aktar’ı mutlaka ziyaret ederdi. Ama üstün performansı ve çalışkanlığı ile bugün çok iyi yerlere geldi. Ve dostum olarak her zaman ben de ayrı bir yeri vardır.
Ahmet Aktar aktif iş hayatından çekildikten sonra kendini hayır işlerine adadı. Birçok derneğin ve vakfın yöneticisi, destekçisi oldu. Hatta Eylül başında beni arayıp not bırakmış. Kendisine dönünce yurt öğrencilerine reçel yapmak istediğini ve şekere ihtiyacı olduğunu söyledi. Karınca kararınca bir şeyler yaptık.
Her Ramazan’da gerek Ticaret Borsası’ndan, gerekse kendimizden dağıttığımız yardım paketleri için de fikirler verir ve mutlaka tavsiyelerine uymaya çalışırdım.
Doğa aşığıydı. Evinden kuşları, göç yollarını takip eder, olağandışı her gözlemini mutlaka bizimle paylaşırdı.
Sağlam bir büyüğümüzdü. Dertleşebilir, paylaşabilir ve düşüncelerinden faydalanırdık.
Aniden kaybetmek bizleri çok üzdü. Ailesinin misyonunu sürdüreceğine inancım var. Faydalı olduğu onlarca dernek, vakıf ve resmi kurumların, anılarını yaşatmasını bekliyorum.
Ahmet Aktar’a başsağlığı diliyor, sevenlerinin acılarını tekrar paylaşıyorum.
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.