Ahilik Haftası başladı

Bu haber 23 Eylül 2014 - 0:22 'de eklendi ve 616 kez görüntülendi.

ahilikkTürk esnaf kültürünün en önemli kurumlarından birisi olan ve esnaflar arasında birlik, beraberliğin yanı sıra dayanışmayı öne çıkaran Ahilik ile ilgili hafta başladı. Haftanın 28 Eylül’e kadar çeşitli etkinliklerle kutlanacağı belirtildi. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş “Biz sembolik olarak Ahilik haftasını kutluyoruz ki esnafımızda farkındalık oluşturabilelim.” dedi.

Hafize Ataseven

Türk esnaf kültürünün en önemli kurumlarından birisi olan ve esnaflar arasında birlik, beraberliğin yanı sıra dayanışmayı öne çıkaran Ahilik ile ilgili hafta başladı. Haftanın 28 Eylül’e kadar çeşitli etkinliklerle kutlanacağı belirtildi. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş “Biz sembolik olarak Ahilik haftasını kutluyoruz ki esnafımızda farkındalık oluşturabilelim.” dedi.

Ahilik Haftası kutlamaları için Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş, İl Ticaret Müdürü Mehmet Demirtaş, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Azim Çetin Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban’ı ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban kendisine yapılan ziyaret sırasında, 7’ncisi kutlanacak olan Ahilik Haftası ile ilgili “Ahilik Anadolu’yu Anadolu, bu ülkeyi yurt yapan en önemli unsurlardan biri. Ahilik geleneği sayesinde esnaflarımız kendi içlerinde iş disiplinini öyle bir yerleştirmişler ki bu gelenek yüzyıllar boyu sürmüş. Esnaf ahlakını pekiştiren ve üretimde disiplini sağlayan bu geleneği yaşatmamız lazım.” dedi.

Ahiliğin kendi içinde önemli unsurlar barındırdığını ifade eden Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ise “Biz sembolik olarak Ahilik haftasını kutluyoruz ki esnafımızda farkındalık oluşturabilelim. Çeşitli etkinliklerle Ahilik haftasında esnafımıza ahiliğin ne olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.” ifadesinde bulundu. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız da yaptığı konuşmada, ticari yaşamda önemli olanın iş ahlakını oturtabilmek olduğunu dile getirdi.

Bir hafta sürecek olan Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde bu gün saat 14.00’de Konakaltı Kültür Merkezi’nde ahilik ile ilgili bir panel yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.