Ah Şu Siyaset Yok Mu?

Bu haber 19 Mayıs 2015 - 1:44 'de eklendi ve 1.329 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, öncelikle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ulusumuza hayırlı olsun.

Bugünkü köşeme kısa kısa alıntılar yazmak istiyorum. Şimdi şu anda Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da da siyasi konular başta geliyor. 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde CHP’liler 4 milletvekili alacağız derlerken, AKP’liler 3 milletvekili alacaklarını dile getirirlerken, MHP’liler ise 2 milletvekilliğimiz garanti olduğunu söylüyorlar. İyi hoşta sevgili partili yöneticiler Muğla 6 milletvekili çıkarıyor 9 milletvekili değil? Fazla atmayın kardeşim? Demokrat Parti ve Doğruyol Partisi’nin oylarının bu seçimlerde patlama yapacağını unutmayın.

Sevgili okurlarım, bu çok önemli konuyu da söylemeden geçemeyeceğim. Muğla seçmeni çok kararsız, oylarını nereye vereceklerini tereddüt ediyorlar. 7 Haziran’da dananın kuyruğu kopacak ama görünen köy kılavuz istemez derler ya hakikaten de öyle. AKP’de bir hayli erime varda onun için söylüyorum. Çünkü CHP, MHP ve HDP’ nin seçim vaatleri çokta onun için söylüyorum. Hele emeklilerde çok güzel gelişmeler var. Nedeni de Ramazan ve Kurban Bayram’larında CHP’nin 2 maaş ikramiye vereceği konuşmaları dilden dile konu edilmekte.

Sevgili okurlarım, 7 Haziran seçimleri için Fethiye’de çok büyük hareketlilik var. Nedir bu hareketlilik? Fethiye seçmeni şunu konuşuyor: İlçede acaba mevcut CHP Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir mi yoksa AKP’nin Milletvekili Adayı Hasan Özyer mi oyları depolayıp çoğunluğu kazanacak? Onu da 8 Haziran günü görürsünüz.

Sevgili okurlarım, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, AKP İl Başkanı İhsan Küreci ve MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz’ı tebrik etmek istiyorum. Nedeni de seçimlere şurada kısa bir süre kala hiç birbirlerine sataşma içinde bulunmamaları partililer arasında memnunluk yaratıyor. Tabi bu da ayrı bir güzellik oluyor.

Yatağan AKP eski İlçe Başkanı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz siyasetin yanı sıra makine mühendisi oluşu nedeniyle ilçede çok sayıda vatandaşın doğalgaz tesisatlarını ile personeli ile birlikte çalışma içinde olduğu görülüyor. Vatandaşların doğalgaz tesisatı taktırmak için Sayın Toksöz’ün yanından ayrılmadıkları da söyleniyor.

Sevgili okurlarım, genel seçimler için AKP yöneticilerinin her ilçede gece gündüz demeden yoğun bir çalışma içinde olduklarını, CHP’de ise Muğla’da Erol Kutlay, İbrahim Şimşek ve birkaç arkadaşı, Milas’ta Enver Tuna, Fethiye’de Keramettin Yılmaz, Bodrum’da Durmuş Ali Öztürk, Milas’ta Mustafa Zeybekoğlu, Yatağan’da Cemal Gürpınar’ın tek tek çalışma yaptıkları görülmekte.

Demokrat Parti’nin Muğla 1. Sıra Milletvekili Adayı Zekai Alper’i içtenlikle kutluyorum. Çünkü partisi adına ve kendisi adına büyük uğraşlar veriyor. Hem de fazlasıyla. Geceleri bile uykusuz kaldığı söylenen Sayın Alper şu kısa sürede bile tüm olanaksızlıklara rağmen bütün ilçeleri dolaşıp Demokrat Parti’ye oy istemesi partilileri tarafından takdirle karşılanmakta.

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Dr. Ferat Yüksel yapmış olduğu seçim çalışmaları süresi içinde seçmenlerinden gelen telefonları dahi cevap veremiyormuş. Milliyetçi bir yapıya sahip olan Sayın Yüksel Milas ilçesinde her gittiği toplulukta milletvekili seçilmiş gibi karşılanıyormuş. Biz de ne söyleyelim MHP Milletvekili Adayı Ferat Yüksel’e inşallah siz de kısa bir süre içinde milletvekili olursunuz diyorum.

Bafa’nın CHP’li eski Belediye Başkanı Zühra Dönmez bilindiği üzere CHP milletvekilliğine aday oldu. Tahmin edilenden fazla oy almasına rağmen az bir oy farkı ile milletvekilliği adaylığını kazanamadı. Bulunmuş olduğu her toplulukta güler yüzlü ve sempatik hareketleri ile tanınan Zühra Dönmez hanımefendi milletvekilliği adaylığını kaybetmesine rağmen her yerde CHP adına oy istiyormuş. Biz de ne söyleyelim Zühra Hanım inşallah siz de bir gün milletvekilliği emeline ulaşırsınız diyorum.

Yatağan’ın tanınmış işadamlarından Demircioğlu Mermer’in sahibi Cavit Demircioğlu toplulukta saygın bir kişi olarak tanınır ve bilinir. Sosyal yönlü bir yapıya sahip olan Sayın Demircioğlu için arkadaşları: Cavitçiğim evlilik yakında mı diye soruyorlarmış. Bazı arkadaşları da sosyal demokrat yapıya sahip Cavit Bey’in ne zaman siyaset içine gireceğini merakla bekliyorlarmış.

Milas’ta yılların deneyimli bir siyasetçisi olan emekli öğretmen ve dershane sahibi Mustafa Zeybekoğlu siyasetin haricinde emekli bir eğitimci oluşu nedeniyle Milas ilçesinde olsun diğer ilçelerde olsun gitmiş olduğu her toplulukta ilginin en büyüğünü görüyor. CHP milletvekilliğine soyunan Sayın Zeybekoğlu milletvekilliği adaylığını kazanamamasına rağmen diğer CHP milletvekili adaylarına destek olma amacıyla bir ilçeden diğer ilçeye koşup CHP’ye katkı sağlamaya çalışıyormuş. Helal olsun size sevgili Mustafa Hocam.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.