Ah Şu Muğla Siyaseti Yok Mu?

Bu haber 12 Mayıs 2014 - 0:23 'de eklendi ve 1.183 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Muğla’da siyasetin içinde bulunmanın bir ayrıcalığı vardır. Bazı dostlar ballandıra ballandıra siyasi konuşmalar yapıp Muğla siyasetinin değişimini yazmaya çalışırlar. Hele her parti içinde bulunan kurt politikacıların siyasetle ilgili yapmış oldukları konuşmalar daha anlamlıdır. Önceki gün Muğla’nın birkaç yerinde değişik siyasi partililerle görüşme imkânım oldu. Çarşı içindeki sarraflar sokağında halıcıların bulunduğu çınar ağacının altında 5-6 tane CHP’li kendi aralarında sohbet ediyorlardı. Beni görünce sohbetlerine beni de davet ettiler. Bizde oturduk. Bir kahve yudumladık. Yapılan sohbet anında CHP’li dostlar aynen şunu söylediler;  “Hüseyin Bey bizim bu yapmış olduğumuz muhabbeti yazabilirsiniz. Ama biliyorsunuz bizim CHP’nin içinde çok sayıda gruplaşma var. O nedenle bizim isimlerimizi yazmazsanız çok memnun oluruz” dediler. Bende bu güzel konuşma karşısında tabi memnuniyetle isimlerinizi dile getirmem dedim.

Koca ağacın altında hakikaten muhabbet etmek güzel oluyor. Bu ara Muğla’nın saygın kuyumcularından olan iş adamı Mehmet Soykan yanımıza geldi. CHP’li arkadaşlar Sayın Soykan’ın siyasi görüşünü bildikleri halde konuşmalarını sürdürmeye başladılar. Mehmet Soykan dostumuz da parti büyüklerinin konuşmalarını zevkle dinlediğini belirtti. Sayın Soykan, ‘Bu ağabeyler benim saygı duyduğum dostlarımdır’ dedi.

Saygın bir CHP’li bakınız neler söyledi, “Bakın arkadaşlar ben subay emeklisiyim. Kimileriniz emekli kiminiz de çarşı içinde büyük esnaflarsınız. Bizim Muğla CHP’sinde 30 Mart yerel seçimlerinden önce ayrımcılık olmadı mı? Hele Menteşe Belediye Başkan Adayları yarışırken CHP içinde deprem oldu. Aday adaylarında sataşmalar oldu. Ben mevcut Belediye Başkanım Osman Gürün’ün yeniden Belediye Başkanı olmasından yana değilim. Doğru değil mi arkadaşlar? Diğer CHP’lilerden kimileri sessiz kalırken kimi CHP’lilerde doğru diye konuştular. Ama Osman Bey’in karşı rakiplerine de aşırı bir şekilde oy farkı atan isim olduğunu da dile getirdiler.” Yine yaşlı bir CHP’li amcamız ise, bakınız neler söyledi, “Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün dürüst bir insan. Ama CHP’ye yakınlık göstermiyor. Belediye Başkanlığı ile CHP arasını bir hayli mesafe bırakıyor. O nedenle bizim gibi yaşlı olan CHP’liler Osman Gürün başkana kırgınız. Bizlerin halini hatırını sormuyor.

Genç nesillerin partiye ve belediye başkanlığına gelmesinde fayda var. Ama şunu da söylemek gerekirse Osman Gürün’den fazla oy alacak aday da yoktu değil mi arkadaşlar” diye konuşan saygın bir büyüğümüz konuşmasına devam etti: “Muğla Menteşe Belediye Başkanlığını da Bahattin Gümüş’ün geleceği her haliyle belliydi. Tıpkı Osman Gürün’ün geleceği gibi. Çünkü Muğla CHP’nin kalesidir” dedi.

Başka bir CHP’li dostumuz ise, “Evet arkadaşlar sevsem de kızsam da oyumu Dr. Osman Gürün ve Bahattin Gümüş’e verdim. Bu iş Bahattin, Osman meselesi değil. CHP, AKP meselesi. Görmüyor musunuz Türkiye’nin halini? Her gün olaylar yürüyüşler. İşte ben onun için CHP diyorum” dedi. Yapılan sohbetin gayet samimi bir hava içinde geçtiğini söyleyebilirim.

Tam kalkacağım sırada diğer CHP’li, Hüseyin Bey bende bir şeyler söylemek istiyorum dedi. Bende buyurun amca diye konuştuğumda cevap olarak, “Burası Muğla yani CHP” diye konuştu. Bugünlük Muğla sohbeti bu kadar. Diğer günlerde de AKP ve MHP ile olan görüşmeleri ve konuşmaları dile getirmeye çalışacağım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.