AH ŞU MUĞLA CHP’Sİ « Hamle Gazetesi

AH ŞU MUĞLA CHP’Sİ

Bu haber 16 Mayıs 2013 - 0:00 'de eklendi ve 2.130 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

CHP genel başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU geçtiğimiz günler içinde kurmayları ile başta Muğla olmak üzere birkaç İlçeyi gezip gitti. Tabi bu ara açılışlarda gerçekleştirdi. Daha önceleri de CHP’nin Muğla ve İlçelerinde bir hayli gruplaşmalar oluyordu. Bu rakip gruplaşmalar içinde birçok kişi kendi aralarında sürtüşmelerde yapıyorlardı. Bu kavga Sayın Kılıçdaroğlu geldiğinde düzelir düşüncesi içinde olanlar Sayın Kılıçdaroğlu’nun gelip gitmesinden sonra daha hız verdiği dile getiriliyor. Yani senin grubun adamı belediye başkanı olacak benim grubumun adamı belediye başkanı olacak sürtüşmeleri devam ediyor diyebilirim. Her kesimin bildiği gibi Muğla Büyükşehir belediye başkanlığı için 3 4 ismin geçtiğini her fırsatta değerlendirdik. Yinede anlatmaya gerek yok.
Efendim neymiş mevcut Muğla belediye başkanı Dr. Osman GÜRÜN Büyükşehir belediye başkan adayı olursa yani atanırsa İlçeler arasında kendisine yakın isimleri belirleyip Ankara’ya bildirecekmiş. Eski milletvekili Fevzi TOPUZ Büyükşehir belediye başkanlığına atanırsa onun kafasındaki İlçeler arasındaki isimlerde belirliymiş. Daha daha neler neler. Yine eski milletvekillerinden Dr. Ali ARSLAN ve Musa GÖKBEL’nin de kendilerine göre düşünceleri ise İlçe belediye başkan adayları konusunda değişik görüşlere sahiplermiş.
O bazı parti yetkilileri ne söylemişti? Hani CHP genel başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU Muğla’ya geldiğinde ön yoklama müjdesi verecek diye konuşulmuştu. Tabi bu konuşmayı yapanlarda CHP içinde bizlerinde sevdiği simalardı. Hani ne oldu da bu açıklama yapılmadı. Ben ön seçim taraftarı olan bir gazeteciyim.4-5 aydan bu yana diğer gazeteci meslektaşlarımla birilerimiz ön seçim olacak birilerimiz de atama olacak diye yazıp çiziyoruz. Bazı belediye başkan adaylarımız ön seçimden yana bazı belediye başkan adaylarımız atamadan yana tavır alıyorlar. Ama bu iş biz istesek de istemesek de bazı ilçelerde atamanın olacağı tahmin edilmekte. Atama yapılacak İlçeler nereleri diye soracak olursanız onu da söyleyeyim. Milas, köyceğiz, Datça, Yatağan, Marmaris, Kavaklıdere ve buna benzer 1-2 İlçede atama yapılabilir diyorum. Bunu kızdığım için mi söylüyorum bunu da bilemiyorum. Ama CHP üst düzeyi yetkililerinden birinin kulağıma fısıldaması söyleyişi üzerine bu konuyu dile getiriyorum.
Bu yazıyı niçin böyle yazdım biliyormusunuz? Geçtiğimiz günler içinde Ankara’daki CHP’nin üst düzey bir yetkilisi Muğla’nın birkaç İlçesinde atama yapılabilir görüşünde bulundu. Bende bu görüşlerim istesem de istemesem de bazı İlçelerde CHP için atama yapılabilir diye dile getirdim. Şurada birkaç ay kaldı. Mutlaka önümüzdeki aylar içinde bir açıklama yapılıp atama mı olacak yoksa ön seçim mi onu da o zaman göreceğiz. Bilindiği üzere her İlçenizde çok sayıda belediye başkan aday adayı olacak isimler var. Bu partililerin tümü CHP genel başkanı ve yöneticilerin vereceği açıklamaya bakıyor. Önümüzdeki günlerde Muğla CHP İl başkanı Mustafa ÖZTÜRK’ den detaylı bilgiler aldıktan sonra CHP adına yakışmayacak bomba gibi bir köşe yazıma da önümüzdeki günlerde bekleyin. Son söz olarak da CHP genel başkan yardımcılarından benimde 20 yıl önceki dostum olan Adnan KESKİN ile ilgili güzel bir yazımın olacağını da belirtmek isterim Sevgili CHP’liler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
celal şakıyan 17 Aralık 2013 / 23:22

Önceki dönem uladaki yındaki karikatüristik Belediye başkanı aday gösterilmesi olayındaki karikatüristik olaylardan sonra Ula da CHP 3.parti durumuna getirildi… bu dönem üye bazında yapılan ön yoklama sunucu 6 adet adayın artıksesi çıkmıyor… itiraz yok… CHP liler adayını belirledi. Atama olsaydı gene kıyamet koparılacağına adım gibieminim. CHP liler kendi adayını ilçelerinde kendileri belirlemelsi halinde seçim sandık başlarında daha istekli olacaklardır. genel Merkezden telefonla görevlendirme etkisi bile para etmiyor…MECLİS ÜYELİKLERİNE de gereken ÖNEM VERİLMEDİĞİNİ görüyorum. Sonucunu merakla bekliyorum.Belediyenin yürütme organını yönlendirecek belediye meclis üyesin, kendisine yasanın öngördüğünden başkaolanlarını seçme hakkı verilmemrlidir.Yoksa şimdiki hükümetin durumuna düşer. ÇOK GEÇ KALINIYOR… ÜYE BAZINDA B:Ş: B: BAŞKANININ SEÇİME GİDİLMESİ Demokrasinin Muğlamızda işletilmesi açısından çok önemli olacaktı. ZAMAN KALMADI aldatması ile (geçmişte çok izledik) üç kişinin belirlediği adaylar hep huzursuzluk verecektir.Üyenin niteliği konu ediliyor… Üye ancak ÜYELİĞİNİN SORUMLULUĞUNU TAŞIMA BİLİNCİNE KAVUŞURSA daha sağlıklı sönuçlar gelecek seçimlerde oluşur. ZAten bu uygulama partinin Üye sayısında patlama yaratacağına inanalardanım…