Ah Postal Vah Postal

Bu haber 27 Nisan 2017 - 1:22 'de eklendi ve 1.195 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

20 Şubat 2014’de çıkan yazının tekrarı.

Seçim dolayısı ile iki muhalif partimiz adeta çıldırdı. Meydanlarda veya gurup toplantılarında konuşmalarının içinde hizmet vaadi yok. Aksine füze gibi hızlı çalışıp eserler yaratanlara çamur atmakla meşguller. On çamur at belki bir tanesi tutar hesabı çok bayatladı artık!

Tek parti döneminin özlemini çekenleri biliyoruz da, bu ekibe 27 Mayıs dolayısı ile dahil olanların bu kadar ciddi olarak, onlara yakın olabilecekleri hiç aklımıza gelmezdi.

Salı Günü parti guruplarında liderlerin sıkıntılarını iyice anlamış bulunuyoruz. Çok acayip ama doğru, bunlar iktidar partisinin vatandaş nezdindeki sevgisini kıskanıyorlar. Hele şimdi halka gidilecek oy istenecek bir ortamda ne diyebileceklerse boş torbadan ses çıkmıyor.

Bizim muhalefet her hizmet için eyvah ağaçları kesiyorlar, eyvah bitnel araziler imara açılıyor, eyvah park yerine cami yapacaklar, eyvah irtica hortlamıyor biz yanılmışız, irtica ile suçladığımız, cemaatler aslında bizim gibi gizli örgütmüşler. Kendilerinden özür diliyoruz.

Bu cemaat mensupları bize yakın görünüyorlar ama bunlar, hükümeti suçlamak için ve yıkmak için bize gizliden yardım ederler ve ediyorlar! Ama bize oy verecekler diye hiç kimse ümitlenmesin. Geçmişte Ecevit, seçime büyük ümitlerle girmişti. Neticede sağ oyların 5 parçaya bölünmesi sebebiyle ve Ergenekon hiyanetinin baskısı ile zorla iktidar olmuştu.

1999 seçiminde, MHP, Çiller’den aldığı küçük bir destekle iktidar olmuştu. Nerde o cesaret diyemiyorum. Çünkü Bahçeli iktidar olmak değil, o günün kurmayları ile gizli ittifak içinde olduğu bugün ortaya çıkmıştır.

Öyle olmasaydı CHP ile birlikte ihtilalcilere candan destek olur muydu? 1999 seçimi sonunda Genel Kurmay’ın emri ile üçlü koalisyon oluştu. Gene aynı yerden gelen emir ile Cumhurbaşkanını seçtiler.

KİRLİ ELLERİN İTTİFAKI

Elimde ordu mensubu ve tertemiz bir Anadolu çocuğu olan J. Kurmay Albay Aziz Ergen’in feryadını anlatan bir belge kitap var. “KİRLİ ELLERİN İTTİFAKI” bu kitabın 175 ile 185. Sayfalarında yazılı.  2004’de PKK örgütü 50 civarında tam silahlı olarak bizim karakol istikametine gelirlerken. Onları sardık ve her birimden birer pare silah sesi ile sarıldıklarını anlattık. Ben, elbise ve çamaşırlarınızı çıkarın, silahlarınızı bırakın içinizden üç kişi, ben ne tarafa yönlendirirsem o tarafa yürüsün. Karşıdan ses geldi. Düzgün Türkçesi ile konuşan Amerikalı Albay Martin idi. Kendisi bizim karargahın her zaman şeref misafiri olan bu albay, sofrada hep paşalarla idi. O gelince bize izin çıkardı. Bu yıllarca devam etti.

Amerikalı Albay Martin, bana uzaktan bir sürü vaatlerde bulunarak, kendilerinin Jandarma Genel Komutanı ile konuştuğunu bile söylüyordu. Özetle bu terörist gurup, gecenin üçünde elleri ayakları bağlı olarak, en büyük komutandan emir almak zorunda kaldım. Çünkü daha alt kademedekiler panik içinde idi. Hatta bir tanesi bana senin ecelin mi geldi be adam diyordu. Bu sözler bile Ülkenin nasıl çıkmazlara girdiğini anlatıyordu. Zorla irtibat kurabildiğim Genel Komutan, bana sert bir emirle hemen onları serbest bırak diyordu…

İŞTE POSTAL DİYE TARİF EDİLEN

Özellikle MHP liderinin kahraman paşalar diyerek toz kondurmadığı ekip bunlar. MHP’nin bunlarla ne işi olabilir. Hata bir defa yapılır ve özür dilenir. Bu kadar açıkça hıyanet çetesinin ihtilal yapmasını önleyen anayasa değişikliğini “hayır ben kabul etmem bunlar çok iyi ekiptir”  demek ve bunu devamlı işlemek ne demek? Burası dingonun ahırı mı? Elbette millet aptal değil… Bu kadar açıkça ah postal şimdi hayatta olsaydı, sizi çoktan dar ağacına yollardık. Bu söz başka türlü ifade edilse bile anlayana sivrisinek saz… anlamayana davul zurna az denilmiş, aynısı oynanıyor. Ama bu son perdedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.