Ağlatan protokol « Hamle Gazetesi

Ağlatan protokol

Bu haber 12 Kasım 2015 - 0:01 'de eklendi ve 1.334 kez görüntülendi.

ağlatan protokol (2)Muğla’nın Seydikemer İlçesi’ne 11 yıl önce kaybettiği annesinin adına 20 milyon liralık okul yaptırmak isteyen genç işadamı Muğla Valiliği’nde düzenlenen protokol töreninde gözyaşlarına boğuldu.
Kadir Tamer
Almanya’da yaşayan Mechatronic Nano Teknoloji Uzmanı olan 41 yaşındaki genç işadamı Erol Özgöz, Muğla’nın Seydikemer İlçesi’ne 20 milyon liralık okul yaptıracak. Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi kampanyası kapsamında Seydikemer İlçesi’ne yaptırılacak olan 24 derslikli, 200 yatak kapasiteli pansiyonlu, Uygulama Camili yatılı Mine Özgöz Anadolu İmam Hatip Lisesi ile spor salonu ve kütüphane için Muğla Valiliği’nde bir protokol töreni düzenlendi. Törene Muğla Valisi Amir Çiçek, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken hayırsever işadamı Erol Özgöz, Muğla Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San katıldı.
Gurur duyduk
Protokol töreninde konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, Seydikemer İlçesi’nde böyle bir okula ihtiyaç bulunduğunu belirterek, “Seydikemer yeni kurulan bir ilçemizdi. İmam Hatip Lisesi ilçemizde kurulmuştu ama okulu yoktu. Ama genç hayırseverimiz hem okulu, pansiyonunu spor salonu ve kütüphanesi tarafından yaptıracağını bize taahhüt etti. Hayırseverimiz okul için gerekli her şeyi yaptırarak anahtarını bize teslim etmek istediğini söyledi. Bu bizi çok gururlandırdı” dedi.
Eğitime 136 milyon liralık destek
Milli Eğitim Bakanlığı tarafında 2003 yılında başlayan ‘Eğitime Yüzde Yüz Destek’ kampanyası kapsamında bugüne kadar Muğla’da103 protokolün imzalandığına dikkati çeken Vali Çiçek şunları söyledi:
“Muğla’da eğitime hayırseverlerin büyük desteğini görüyoruz ve bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Eğitime Yüzde Yüz destek kampanyasının başladığı günden bugüne kadar Muğla’da toplam 103 okul protokolü imzalandı. İmzalanan protokollerin toplam tutarı 136 milyon 895 bin lirayı buluyor. Bu rakamı bile telaffuz etmek Muğla’da hayırseverlerin eğitime ne kadar büyük bir destek verdiğinin en anlamlı örneğidir. İmzalanan 103 protokolün karşılığı ise 1131 derslik, 4 kapalı spor salonu 2 konferans salonu, 1 lojmandır. Protokoller kapsamında yapımına başlanan dersliklerin büyük bir kısmı tamamlanarak hizmete girmiştir. Hayırseverlerimizin bu anlamlı yardımları ile il genelinde geleceğimizin teminatı çocuklarımız daha iyi bir eğitim alma imkanı yakalamışlardır” dedi.
Gözyaşlarını tutamadı
Seydikemer İlçesi’ne yaptırılacak 20 milyon liralık okul protokolünde konuşan hayırsever genç işadamı Erol Özgöz, annesini 11 yıl önce 11 Kasım tarihinde kaybettiğini bu nedenle bugün gerçekleşen protokolün kendisi için anlamının büyük olduğunu söyledi. Okula annesinin ismini verilmesini isteyen Erol Özgöz, gözyaşlarına boğulunca sözlerini tamamlayamadı ve konuşmasını yarım bırakmak zorunda kaldı.
Duygusal anların yaşandığı törende Seydikemer İlçesi’ne yaptırılacak ve 20 milyon liraya mal 24 derslikli, 200 yatak kapasiteli pansiyonlu, Uygulama Camili yatılı Mine Özgöz Anadolu İmam Hatip Lisesi ile spor salonu ve kütüphane için hazırlanan protokol Muğla Valisi Amir Çiçek ve hayırsever işadamı Erol Özgöz arasında imzalandı. Protokolün imzalanmasının ardından Vali Çiçek, hayırsever Özgöz’e Eğitime Yüzde Yüz Destek rozetini taktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.