Ağaçlar için bugün forum düzenleniyor

Bu haber 16 Nisan 2014 - 19:39 'de eklendi ve 1.080 kez görüntülendi.

agac651165165165Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bahçesinde poliklinik yapılmak istenen alandaki ağaçların kesilmesine müdahale eden Muğla Dayanışma Platformu üyeleri kesilmek istenilen ağaçları kurtarmak amacıyla vatandaşlarında katılacağı bir forum düzenleme kararı aldı.

Muğla Dayanışma Platformu üyeleri Muğla’daki yerel basın başta olma üzere, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Orman Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Menteşe Belediyesi, Orman Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası yetkilileriyle ağaçların kesilmemesi konusunda çeşitli görüşmeler yaptıklarını dile getirdiler. Görüşmelerden sonra platform üyelerinin sürekli olarak bilgilendirdiklerini kaydeden platform sözcüleri Perşembe günü (bugün) Sınırsızlık Meydanında saat 19:00’da tüm Muğla halkının katılımıyla bir forum gerçekleştirilme kararı aldıklarını kamuoyuna açıkladılar.

‘Devlet Hastanesi Bahçesindeki Ağaçları Kesmek Gerekli Mi?’ başlığını taşıyan foruma İl Sağlık Müdürü, Muğla Devlet Hastanesi Baş Hekimi başta olmak üzere odalar, sendikalar, siyasi partiler, kitle örgütleri, belediye yetkilileri ve tüm Muğla halkı davet edildi.

Muğla Dayanışma Platformu tarafından Sınırsızlık Meydanı’nda bugün gerçekleştirilecek olan forum ile ilgili olarak şu bilgiler verildi:

“Yapılacak forum Muğla’da bir ilki gerçekleştirecek. Muğla Dayanışma Platformu sözcüleri ilk defa Muğla’da yapılmak istenen bir şey için halkın önünde, halkla birlikte yetkililer bir araya gelecek ve her kesim kendisi açısından olaya bakışını anlatacak. Böylece yapılacak poliklinik için ‘hastane bahçesindeki ağaçları feda etmek gerekli mi?’ sorusunun cevabı bulunmuş olacak. Tüm Muğlalıları 17 Nisan Perşembe günü saat:19.00’da Sınırsızlık Meydanı’nda yapılacak foruma davet ediyoruz. Kente sahip çıkma adına yapılan bu mücadelenin sahiplenilmesi gerekirken; Muğla’da yaşayan çevreye duyarlı tüm yurttaşları düzenlenecek olan foruma bekliyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.