Ağaç budarken canından oldu

Bu haber 09 Ekim 2014 - 11:31 'de eklendi ve 906 kez görüntülendi.

can

Ağaç budarken canından oldu

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde evinin önündeki çam dallarını budamak isteyen vatandaş, kestiği çam dalının elektrik tellerine temas etmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Kadir Tamer

Muğla’nın Menteşe ilçesi Yeşilyurt mahallesinde evinin önündeki çam dallarının elektrik tellerine temasını önlemek için ağaca çıkan Mehmet Kapız (63) dalları keserken ıslak çam dalı elektrik tellerine temas etmesi sonucu hayatını kaybetti.

Yeşilyurt Mahallesi Kayabaşı Mevkii Küme Evleri mevkiindeki evinin önünde bulunan çam dallarını elektrik tellerine temasını önlemek için ağaca çıkan Mehmet Kapız, dalı elindeki tahra ile bir kısmını kesti. Kapız daha sonra dalın kırılmayan kısmını eliyle koparmak istedi.  Bu sırada kırılan dal elektrik tellerine temas etti. Islak olduğu öğrenilen dalın iletkenliği sonrası Mehmet Kapız elektrik akımına kapılarak çam ağacından erik ağacına ardından zemine düştü. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye gelen 112 İlk Yardım Ekibi Mehmet Kapız’ın hayatını kaybettiğini tespit etti.

Mehmet Kapız’ın ölümü ile ilgili olarak Muğla İl Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısı olay mahallinde inceleme yaptı. Kapız’ın kesin ölüm sebebinin tespit edilmesi için cenazesi Yerkesik Mahallesi’nde bulunan Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
MÜŞTEBA KARAMANOĞLU 09 Ekim 2014 / 21:32

ALLAH RAHMET EYLESİN .CENNET MEKAN OLSUN. MERHUMA ALLAH TAN RAHMET EŞ DOST TANIDIK AKRABALARINA BAŞSAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLERİM.