Afrin Kahramanlarına Muğla’dan Destek

Bu haber 23 Ocak 2018 - 0:13 'de eklendi ve 981 kez görüntülendi.

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde Ahmet Yılmaz, Ersin Tayfur, Meral Günay ve Suat Kaya isimli vatandaşlar TSK’nın Afrin’de başlattığı ‘Zeytin Dalı’ operasyonunda görev alan askerlere dağıtılmak üzere Muğla Çam Balı göndermek amacıyla kampanya başlattı. Başlatılan kampanya çerçevesinde şu ana kadar yaklaşık 500 kilo bal toplandı.

Kadir Tamer

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde Ahmet Yılmaz, Ersin Tayfur, Meral Günay ve Suat Kaya isimli vatandaşlar TSK’nın Afrin’de başlattığı ‘Zeytin Dalı’ operasyonunda görev alan askerlere dağıtılmak üzere Muğla Çam Balı göndermek amacıyla kampanya başlattı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Meral Günay, “Zeytin Dalı operasyonunda destan yazan kahraman Mehmetçiğe destek olmak ve onlara moral vermek amacıyla böyle bir kampanya başlattık” dedi.

Afrin’de başlatılan operasyonda görev yapan Mehmetçik için başlatılan kampanyanın manevi anlamda büyük bir önemi bulunduğunu kaydeden Günay, “Bölgenin zor coğrafi şartlarının yanı sıra havalarda oldukça soğuk. Tüm bu şartları göz önünde bulundurarak bölgede görev yapan kahraman askerlerimize gönderilmek üzere bir ton bal hazırlığımız başladı. Yapmış olduğumuz bu kampanya da hiçbir siyasi oluşum yoktur. Tamamen sivil vatandaşların destekleriyle yapılmaktadır. Kampanyamız askerlerimize aynı zaman da moral desteği de olacaktır. Türk milletinin varlığını her zaman yanında hissetmeleri açısından önemli olduğunu dile getirmek isterim. Bizler sıcacık evlerimizde rahat şekilde yaşıyorsak bunu asker ve polislerimize borçluyuz. Bizler birkaç arkadaş olarak böyle bir şeyle yola çıktık inşallah bizim bu çalışmamız tüm Türkiye’ye yayılır. Ve ülkemizin dört bir yanından kahraman askerlerimize bu tür çalışmalarla moral desteği olur. Türk askerinin hiç bir şeye ihtiyacı yoktur. Devletimiz çok şükür askerimizin her zaman yanındadır. Bizler çam sakızı çoban armağanı olarak böyle bir şey düşündük ve yola çıktık. İnşallah kısa süre de hazırlamış olduğumuz balları askerlerimize göndereceğiz” dedi.

500 kilo toplandı 

Kampanyanın kısa bir süre önce başlamasına rağmen büyük ilgi gördüğünü belirten Meral Günay, “Şu anada kadar yaklaşık 500 kilo bal topladık. Çalışmalarımız devam ediyor. 1 ton miktarına ulaşır ulaşmaz topladığımız balları Afrin’e göndereceğiz. Bizlere bu konuda destek veren herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.