Af değil, hak istiyoruz

Bu haber 12 Ocak 2015 - 0:31 'de eklendi ve 569 kez görüntülendi.

afdegil2011 yılında Yüzbaşı görevindeyken üzerine atılı bir suçtan dolayı Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile meslekten ilişiği kesilen YAŞ Mağdurları Muğla Temsilcisi Gökay Karatut, hak kayıplarının karşılanmasını istedi.
Haber Merkezi
2011 yılında Yüzbaşı görevindeyken üzerine atılı bir suçtan dolayı Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile meslekten ilişiği kesilen YAŞ Mağdurları Muğla Temsilcisi Gökay Karatut, hak kayıplarının karşılanmasını istedi.
Elinde “Af Değil Hak İstiyoruz” yazılı pankartla Cumhuriyet Caddesi’nde tek başına açıklama yapan Gökay Karatut bin 547 kişinin mağdur durumda olduğunu belirterek özlük haklarını geri istediklerini söyledi. Mesleğinden ilişiği kesilen ve son çıkan kanunla Güzel Sanatlar Fakültesinde Araştırmacı olarak memurluk görevini sürdüren Karatut, “1971-2011 yılları arasındaki Yüksek Askeri Şura kararları halen yargı kararlarına kapalıdır. Bu tarihler arasında verilen YAŞ kararları da maalesef halen yürürlüktedir. Bizler siyaseten af edilen ancak af değil hak isteyen, yüksek askeri şura mağdurları olarak, 1971-2011 yılları arasındaki YAŞ kararların yargı yoluna açılmasını bütün benliğimizle arzu ediyoruz. TBMM’nin değerli üyelerinden oluşan Darbeleri araştırma komisyonunun sonuç raporunun arkasında Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Ekonomiden Sorumlu Bakanlarımızla bütün kabine milletvekillerinin durmasını ve gereğini yapmasını istiyoruz” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.