ADM Elektrik Dağıtım’dan yoğun çalışma

Bu haber 14 Ocak 2017 - 0:14 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.

adm (1)Yaz aylarında Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi gözde turizm bölgelerinin aydınlatılmasında ve kesintisiz enerji verilmesinde titiz çalışmalarını sürdüren ADM Elektrik Dağıtım ekipleri, kış aylarında da yüksek kesimlerde bulunan enerji nakil hatlarındaki arızalara müdahale ediyor.

Nazife Taşdelen

Son günlerde yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan kar yağışı Ege Bölgesi’nde de kendisini gösterdi. ADM Elektrik Dağıtım hizmet bölgesi içerisinde yer alan Aydın, Denizli ve Muğla’da da kar yağışı etkili oldu. Muğla il merkezi başta olmak üzere birçok bölge uzun yıllar sonra kar yağışına sahne oldu. Bölgedeki olumsuz hava şartlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Bülent Yüksel, tüketicilere kesintisiz hizmet sağlamak amacıyla tüm bölgelerde ekiplerin aralıksız çalışmaya devam ettiğini söyledi. Özellikle rakımı yüksek bölgelerde kar yoğunluğunun oldukça fazla olduğuna dikkat çeken Yüksel, “Hizmet bölgemizin değişken bir hava yapısına sahip olması nedeniyle bazı yıllarda oldukça yoğun yağmur ya da kar yağışıyla karşılaşıyoruz. Burada ekiplerimiz kesintisiz enerji sağlamak adına gece gündüz çalışıyor” dedi.

Fırtına ve kar telleri koparıyor

Şiddetli fırtına ve yoğun kar yağışının tel kopmalarına neden olduğunu belirten Yüksel, “İki direk arasında oluşan buz yükü, direkler arasındaki iletkenlerin kopmasına ve izolatörlerin kırılmasına neden olabiliyor. Bununla beraber ekiplerimiz yollardaki buzlanmaya ve kara rağmen bir şekilde arızanın olduğu bölgeye ulaşıp sorunun giderilmesini sağlıyor. Bu zorlu koşullarda tüketicilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için 24 saat canla başla çalışan ekiplerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.