ADD Muğla şubeleri toplantısı Yatağan’da yapıldı

Bu haber 18 Haziran 2013 - 23:06 'de eklendi ve 889 kez görüntülendi.

addyatagan123135465413Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD ) Muğla Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı, ADD Yatağan Şubesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.
Haber Merkezi
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD ) Muğla Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı, ADD Yatağan Şubesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantı, 43 yıl önceki 15-16 Haziran direnişi ile sürmekte olan Taksim Gezi Parkı direnişi sırasında yaşamını yitirenler, devrim şehitleri ve Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına yapılan saygı duruşuyla başlayarak, belirlenen gündem maddeleri üzerindeki görüşmelerle devam etti, toplantıya ADD GYK üyesi ve Bölge Sorumlusu Lütfü Kırayoğlu da katıldı.
Toplantının sonuç bildirgesinde, “İktidarın 0 yılı aşkın süren iktidarı sırasında, Cumhuriyet kazanımlarına, Atatürk devrimlerine ve hukuka yapılan saldırılar yanında, halkın yaşam biçimine, iş güvenliğine, sendika ve örgütlenme özgürlüğüne, sağlık ve güvenlikten yararlanma hakkına, laik eğitim sistemine, kamu girişimciliğine yapılan saldırılar son noktaya ulaşmıştır. İstanbul Taksim’de halkın yaşam alanına yapılan tehdit sonrası başlayan uyanış ülke çapında genel bir direnişe ve giderek dirilişe yol açmıştır. Yaşanmakta olan direniş iktidarın küçümsediği gibi 3-5 ağacın kesilmesi ile ilgili değil, diktatörlüğün sona erdirilmesi için kendiliğinden başlamış bir büyük silkiniştir” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.