Aday ülkelere 14 milyar Avroluk fon

Bu haber 16 Ocak 2014 - 19:58 'de eklendi ve 734 kez görüntülendi.

adayulkelere651615615Muğla Valiliği tarafından yapılan açıklamada 2014-2020 bütçesinde aralarında Türkiye’nin bulunduğu Avrupa Birliği(AB) tarafından aday ülkelere 14 milyar Avroluk bir fon tahsis edildiği açıklandı.
Haber Merkezi
Muğla Valiliği tarafından yapılan açıklamada 2014-2020 bütçesinde aralarında Türkiye’nin bulunduğu Avrupa Birliği(AB) tarafından aday ülkelere ara14 milyar Avroluk bir fon tahsis edildiği açıklandı. Açıklamada bir önceki dönemde Türkiye’ye 5.5 milyar Avroluk ayrılan fonların yüzde 50’sinin kullanıldığı kaydedildi.
Muğla Valiliğinden gelen açıklama şu ifadelerden oluşuyor:
“2007 -2013 bütçesinin uygulamasının ardından hazırlanan 2014-2020 bütçesinde Avrupa Birliği(AB) tarafından aday ülkelere 14 milyar Avroluk bir fon tahsis edilmiştir. Mevcut durumda AB’ye aday Türkiye, Eski Yugoslavya Makedonya Cumhuriyeti, Sırbistan, Karadağ, İzlanda olmak üzere beş ülke bulunmaktadır. Bir önceki dönemde aday ülkelere yaklaşık 11 milyar Avro fon tahsis edilmiş ve Türkiye yaklaşık 5.5 milyar Avroluk kullanımla fonların % 50 sini kullanmıştır. Yeni dönemde yine ülke nüfusları dikkate alınarak dağıtılacak fonlardan Türkiye’nin 7 milyar avroluk bir kullanım yapması öngörülmektedir. Avrupa Birliği Fonlarından yararlanmak isteyenler proje hazırlamak suretiyle başvuru yapabilmektedirler. Başta Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları, KOBİ ler, Belediyeler, Dernekler, Vakıflar, Üniversiteler olmak üzere çok geniş yelpazede bu fonlar dağıtılmaktadır. Muğla ilimizin bu fonlardan azami ölçüde yararlanması maksadıyla Muğla Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezince hazırlanan bir dizi Avrupa Birliği Hibe Programları Tanıtımları ve Başarılı Proje Uygulamaları Konferansları düzenlenecektir. 21 Ocak 2014 Salı günü İl Özel İdaresi Seminer salonunda valiliğimiz açılış konuşmalarıyla başlayacak olan ve 4 gün boyunca tanıtımları yapılacak olan programa kayıtlar www.muglaab.gov.tr adresinden yapılacak olup bu fonlardan yararlanmak isteyen tüm paydaşlarımıza açıktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.