Aday memurların eğitimi başladı « Hamle Gazetesi

Aday memurların eğitimi başladı

Bu haber 10 Nisan 2013 - 18:03 'de eklendi ve 1.023 kez görüntülendi.

adaymemurlar132154Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü bünyesinde görev yapmaya başlayan aday memurların temel eğitimi Muğla İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nurhan Varan tarafından verilmeye başlandı.
Haber Merkezi
Hizmet içi eğitimlerini tamamlayarak asli memur kadrolarına atanmaya hak kazanacak olan aday memurlara 1-15 Nisan 2013 tarihleri arasında Atatürk İlkeleri, İnkılap Tarihi, T.C. Anayasası, Genel Olarak Devlet Teşkilatı, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, Yazışma Dosyalama Usulleri, Devlet malını Koruma ve Tasarruf Tedbirleri, Halkla İlişkiler, Gizlilik ve Gizliliğin Önemi, Milli Güvenlik, Türkçe Dil Bilgisi ve İnsan Hakları gibi konularda eğitim verilecek.
Temel eğitimlerin tamamlanmasının ardından aday memurlara, şube müdürleri tarafından 29 Nisan- 05 Haziran tarihleri arasında bulundukları müdürlüklerin tanıtımı yapılırken, görev, yetki ve sorumlulukları anlatılacak. Aday memurlar, eğitimlerin sonunda yapılan sınavlardan sonra görev aldıkları müdürlüklerde 17 Haziran-16 Ağustos 2013 tarihleri arasında 2 ay staj yapacaklar. Stajlarını tamamlayan aday memurlar, 657 sayılı Devlet Memurluğu Kanunu gereğince hizmet içi eğitimlerini tamamlayarak asli memur kadrolarına atanmaya hak kazanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.