ADAY ADAYLARININ SON GÜNÜ

Bu haber 02 Eylül 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.780 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Bugün günlerden Pazartesi. Yani CHP’den belediye başkan aday adaylarının 2 Eylül son müracaat günü. Almış olduğumuz son bilgiler doğrultusunda Muğla belediye başkanı Dr. Osman GÜRÜN Büyükşehir belediye başkan aday adayı olmak için CHP İl merkez binasına gidip eşi ile birlikte müracaatta bulunacak ve aday adaylığını açıklayacak. Bugün yine aday adaylığını açıklayacak olan isimler arasında Yatağan aday adayı Cemal GÜRPINAR yine eşi ile birlikte Yatağan CHP İlçe binasında hazır bulunacak.
Milas belediye başkanı Muhammed TOKAT’ta eşi ile birlikte Milas CHP İlçe binasına gidip adaylığını açıklayacak. Aynı paralelde hareket içinde bulunanlar arasındaki isimde Köyceğiz belediye başkanı Salih ERBAY’da eşi ile birlikte Köyceğiz CHP İlçe binasına gelip CHP’den belediye başkan aday adaylığını açıklayacak. Sayın Gürün, Sayın Gürpınar, Sayın Tokat, Sayın Erbay’ın partiye müracaat için geldiklerinde sade bir müracaat yapacakları bilgisini aldık. Almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda bu dörtlü partinin üst düzey yetkililerini ve partilileri parti binalarına davet etmeyip sade bir müracaatla eşleri ile birlikte aday adaylıklarını açıklayacaklarmış.
Bilindiği üzere Muğla İli başta olmak üzere tüm İlçelerin çoğunluğunda bulunan aday adayları görkemli bir şekilde adaylıklarını açıklamışlardı. Benim bu işe aklımın ermediğini söylemek istiyorum. Niçin mi? Onu da söyleyeyim. Muğla belediye başkanı Dr. Osman GÜRÜN, Yatağanlı İl genel meclis başkanı Cemal GÜRPINAR, Milas belediye başkanı Muhammed TOKAT, Köyceğiz belediye başkanı Salih ERBAY görkemli bir katılımla değil de niçin eşleri ile birlikte aday adaylıklarını açıklayacaklar?
Bu aday adaylarımız önceden kendi aralarında bir konuşma yapmış olacaklar ki dördününde son gün sade bir müracaatla aday adaylıklarını bugün açıklayacak olması Sayın Gürün, Sayın Gürpınar, Sayın Tokat, Sayın Erbay’ın siyaset içinde önceden olduğu gibi yine birlikte hareket edeceklerini göstermekte. Bunun adına siyaset derler ya fikirlere de saygı göstereceksin.
Ama ben yine söylüyorum. Benim yine bu işe aklım ermedi. O da şöyle. Her aday sazlı sözlü açılış yaparken bugün parti binalarında aday adaylıklarını açıklayacak bu dört ismin sadece eşleri ile gelip adaylıklarını açıklayacak olmaları birlikteliğin devam ettiğini gösteriyor. Bizde ne söyleyelim. Başkan adaylarımız seçilir veya atanırlarsa şimdiden tebrikler.
Yeşilbağcılar belediye başkanı Ertaf CİCİLİ geçtiğimiz Cuma günü Yatağan CHP İlçe binasında görkemli bir katılımla CHP’den Yatağan belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Yapmış olduğu güzel konuşması ile partililer tarafından alkışlandı. Bilindiği üzere Yatağan CHP’sinde aday adayı bolluğu var. İşte bu aday adaylarının tümü Sayın Cicili’nin partideki yapmış olduğu müracaatta hazır bulunarak kendisini tebrik edip başarılar dilediler.
Yeşilbağcılar belediye başkanı Ertaf CİCİLİ’ye beldesinde de çok sayıda hemşerileri yalnız bırakmayarak yanında yer aldılar. İlçede o kadar aday bolluğu yaşanırken Turgut beldesinde 20 yıl belediye başkanlığı yapan Muammer BAHÇELİ’de son anda bir karar verip bugün belediye başkan aday adaylığını sade bir şekilde açıkladı.
Gelelim Milas siyasetine. Bilindiği üzere Eğitimci Ahmet ÇEVİKKOL’da Milas belediye başkanlığı için soyunan isimler arasında bulunmakta. Sayın Çevikkol geçtiğimiz gün içinde Milas CHP İlçe binasında müracaatını yapıp aday adaylığını açıklayan isimler arasında bulunmakta. Tüm aday adaylarına şimdiden bol şanslar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.