ADAY ADAYI BOLLUĞU VE İL BAŞKANI NELER YAPTI ? « Hamle Gazetesi

ADAY ADAYI BOLLUĞU VE İL BAŞKANI NELER YAPTI ?

Bu haber 20 Mayıs 2013 - 0:10 'de eklendi ve 4.313 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Muğla genelinde son dört ve beş ay öncesinden bugüne dek CHP’den Muğla Büyükşehir belediye başkan adayı kim olacak yine aynı parti içinde atama mı olacak yoksa önseçim mi olacak diye partililer arasında birçok tartışmalar oluyordu. Her nedense Büyükşehir belediye başkanlığı konusu şimdilik kesilir gibi oldu. Nedeni de bir türlü anlamış değiliz. Çünkü CHP genel merkezinden bir parti yetkilisi çıkıp da bir konuşma yapamıyor.
Hatta geçtiğimiz günler içinde Sayın Kılıçdaroğlu İlimize geldiğinde müjdeli bir haber verecek diye beklerken Sayın Kılıçdaroğlu’ndan bir ses de çıkmadı. Yatağan ve Muğla’da gençler tarafından açılan pankarta ön seçim istiyoruz yazısına da bozulmuş Sayın Kılıçdaroğlu. Bu işin altında CHP İl başkanı Mustafa ÖZTÜRK’ün olduğu söyleniyor. Doğruda yani. Ama yarınlarda bu yazı Öztürk’e İl başkanlığından eder gibi geliyor bana? Sen parti disiplinini sağlayamasan elbette olacak olanda bu olur.
Sen hele birde gitmiş olduğun bazı topluluklarda olaylar çıkartıp Muğla basını için olumsuz söylemlerde bulunduğunu müşade ediyoruz. Muğla Büyükşehir belediye başkanlığını diğer İlçelerin belediye başkanlıklarını hoş olmayan sözlerinle mi kazanacaksın? Olmuyor Mustafa ÖZTÜRK olmuyor. Muğla’da CHP’yi düşünüyorsan mutlaka bu görevden ayrılman gerektiği söyleniyor. Aksi takdirde Muğla CHP’sini zor duruma sokacaksın. Tabi anlayabildiysen? Son söz olarak CHP’nin genel başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ve örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Adnan KESKİN’in bu konunun üzerine titizlikle gideceklerine inanıyorum.
CHP içindeki çok seslilik partiye büyük zarar veriyor. Başkan adayları arasında İl başta olmak üzere her İlçede ağır sataşmalar olduğu görülüyor. CHP İl başkanı Mustafa ÖZTÜRK bu sataşmalara engel olamadığı gibi parti içindeki disiplini de sağlayamadığı görülüyor. Yine ayrıca basına vermiş olduğu değişik türdeki demeçlerle de partilileri yanıltmaya çalışıyor. Muğla ve Yatağan basını da yapmış olduğu bu hatalar yüzünden Öztürk için acımızca tenkit yazılarına devam ediyor. Benim bildiğim CHP İl başkanı dik durup söylemiş olduğu sözlerinin arkasında durmalı. Maalesef parti içinde bu görülmüyor. Bunu ben söylemiyorum. Partililerin çoğu bu konuyu dile getirmeye çalışıyorlar. Hatta partinin gün geçtikçe zarara uğradığı dile getiriliyor. Bu nedenle yapılacak olan yerel seçim ve genel seçimler için Muğla CHP İl başkanı Mustafa ÖZTÜRK’ün acilen değiştirilmesi gerektiğini dile getiriyorlar Muğla İli ve İlçelerindeki çok sayıda CHP sevdalıları. Herhalde bir şeyler anlatabilmişlerdir.
Hal böyle olunca Muğla ve İlçelerindeki partililerin birileri önseçim birileri de atama kesin olacak gözüyle bakıyorlar. Bizde yarınları bekleyelim görelim. Gelelim şimdi Muğla merkez (Menteşe) belediye başkan aday adaylığına. İl genelinde en çok konuşulan konular arasında da (Menteşe) belediye başkan aday adaylarının çoğunlukta olduğudur. Acaba bu başkanlık için Muğla’da atama mı yoksa önseçim mi olacak diye konuşan CHP’liler aday adayı bolluğu partiye zarar verir mi düşüncesiyle görüşlerini belirtiyorlar. CHP içinde kaç aydır Büyükşehir belediye başkanlığı konuşulmuştu. Şimdide Muğla (Menteşe) belediye başkanlığı konuşulmakta. Hem de ballandıra ballandıra. Birde parti içindeki ayrı ayrı gruplar şimdiden belediye başkanını seçmişler bile.
Kim bu isimler diye soracak olursanız? Çoğu partililerin bildiği gibi bizde bu değerli ve renkli simaları sıralamaya çalışalım. Murat GÖKALP Kafaca belediye başkanı, CHP Merkez İlçe Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Orhan ÇAKIR Muğla eski belediye başkanı, Mustafa ŞAHİN Matbaacı, Mehmet ALTINAY Tüccar, Alifer ATASEVER İnşaat mühendisi, Hilmi GİRESUN iş adamı olmak üzere birkaç isminde adları zikredilmekte. Desenize CHP içinde kıran kırana bir yarış var. Pardon önseçim olursa güzel bir yarış var. Ya atama gerçekleşirse o zaman ne olacak onu da söyleyelim. En büyük torpili olan da (Menteşe) belediye başkanı adayı olur diyorum.(Menteşe) belediye başkanlığına soyunan bu değerli isimlerin çoğu şimdiden kulisler yapıp Evet bende varım, belediye başkan adaylığına soyundum diyorlar. Yarınlar ne gösterir bilemeyiz. En önemli konunun son sözü ise CHP İl başkanı Mustafa ÖZTÜRK inşallah en kısa bir süre içinde görevden alınır da CHP içinde güzellikler olur diyorlar. Partide böylelikle daha dirilmiş olur. Biz daha ne söyleyelim aday adaylarının hepsine bol şans dilemekten başka?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.