Acılı aileye bilirkişi şoku « Hamle Gazetesi

Acılı aileye bilirkişi şoku

Bu haber 18 Kasım 2015 - 23:11 'de eklendi ve 634 kez görüntülendi.

ORTACA'DA ACILI AİLEYE BİLİRKİŞİ ŞOKUOrtaca’da, hiçbir güvenlik işareti ve kaldırımın bulunmadığı yaklaşık 3 kilometrelik okul yolunda yürürken alkollü sürücünün ölümüne yol açtığı Alper Karadağ’ın bilirkişi raporu acılı aileyi şoka soktu.

 

Bilirkişi raporunda, Karayolları Trafik Kanunu, yayalara ait kusurlar bölümünde yer alan maddeye göre, Alper Karadağ, “yol içinde koşmak, yürümek, oynamak ve oturmak” kusurunu ihlal ettiği görüş ve kanaatine varılmıştır” denildi. Raporda sürücü Ahmet Demir’in alkollü otomobil kullandığı görüşüne de yer verildi.
Ortaca’da 12 Ekim tarihinde akşam saat 20.30 sıralarında alkollü olduğu iddia edilen sürücünün çarparak kaçtığı kazada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulu 1. Sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Alper Karadağ’ın ailesi bilirkişi raporuna tepki gösterdi.
Kazanın yaşandığı yerde incelemeler yapan Alper Karadağ’ın ailesi, “Burada ne kaldırım var nede yayaların yürüyebileceği güvenli bir alan, nasıl olurda çocuğumuz kusurlu bulunmuştur anlayamadık. Hukuk mücadelesi vereceğiz” dediler.
Alper Karadağ’ı yaklaşık 1 ay önce burada kaybettiklerini dile getiren Ortaca Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ayşe Çamlıbel, “Burada kaldırım diye bir şey yok, öğrenciler nereden yürüyecek, buna bir çözüm bulunsun, içimiz yanmasın” dedi.
Görgü tanığı Necip Aydoğan da “kazanın yaşandığı yerde kaldırım denen bir şey yok. Kaldırım ilerde var ağaçlarla kapanmış, insanlar bunun arasından geçemiyor” diye konuştu.
“Burada ne banket, ne kaldırım var” diyerek tepki gösteren baba Çetin Karadağ, “bilirkişi raporunda buranın banket ve kaldırım olduğu söyleniyor. Çocuğum normal yürümesi gereken yolda yürürken arkadan gelen sarhoş sürücü hiçbir fren yapmadan kontrolsüz bir şekilde çocuğuma vurmuş ve bırakıp kaçmıştır. Burada kaldırımın olmayışı, banketin olmayışı ve çocuğumun gitmesi gereken yerde gittiği halde yol içinde gibi gösterilerek olayı saptırmaya çalışma durumu var. Alkollü sürücü arkadan çarparak 17 yaşında üniversite öğrencisi çocuğumun ölümüne sebebiyet vermiştir. Bunun için yasal hukuk ne gerekiyorsa onun yapılmasını istiyorum. Haklarımın korunmasını istiyorum. Bunun aydınlatılarak şahsın hesap vermesini istiyorum” dedi.
Alper Karadağ’ın dayısı Aslan Akçay ise, olayın çarpıldığını iddia etti.
Akçay, “Burası işyerinin önü ve hiç kaldırım yok. Bilirkişi raporunda kaza yerinde kaldırım olduğu yazılmış. Baktığınız zaman geride hiç kaldırım yok. Burada insanlar hep aynı yerden gelip geçiyorlar. Kaldırımla alakası yok. Burada kaldırım göremiyoruz, bilirkişi nasıl kaldırım görüyor bilemiyorum. Bilirkişi raporunu bir üst mahkemeye taşıyacağız. Bunun peşini de bu şekilde bırakmayacağız. Yargıya havale ediyoruz, adalete güveniyoruz. Burayla ilgili karayolları veya belediye hangisi sorumluysa gereken işlemi yapacağız. Kim suçluysa herkesin hesap vermesini istiyoruz” diye konuştu.

Olay

Kaza, 12 Ekim tarihinde akşam saatlerinde Ortaca Atatürk Bulvarı Tariş mevkiinde Alper Karadağ’a çarptıktan sonra olay yerinden kaçan otomobilin sürücüsü 53 yaşındaki A. D. ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerince yakalanmıştı. 17 yaşındaki üniversite öğrencisi Karadağ, Antalya Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde 4 gün sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetmişti. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.