Açık Öğretim Fakültesi Kayıtları Metrelerce Kuyruğa Sebep Oldu « Hamle Gazetesi

Açık Öğretim Fakültesi Kayıtları Metrelerce Kuyruğa Sebep Oldu

Bu haber 15 Ekim 2014 - 0:25 'de eklendi ve 973 kez görüntülendi.

aikogretimmAnadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’ne kayıt yaptırmak isteyen yüzlerce öğrenci, kayıt bürosu önünde uzun kuyruk oluşturdu.

Hafize Ataseven

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakülte kayıt tarihinin 17 Ekim’de sona erecek olması nedeniyle, henüz kayıt yaptırmayan yüzlerce öğrenci Açık Öğretim Fakültesi Muğla bürosuna akın etti. Muğla Açık Öğretim Bürosunun önünde, il bazında tek Açık Öğretim Bürosu olması nedeniyle sabahın erken saatlerinden itibaren metrelerce kuyruk oluştu. Dalaman, Fethiye, Milas gibi ilçelerden kayıt yaptırmak için gelen öğrenciler, kayıt bürosunun yetersizliğinden şikâyet ederek “ Neden her ilçe de Açık Öğretim Bürosu bulunmadığı hakkında yetkililerden açıklama bekliyoruz” dedi.

Kayıt için bekleyenler arasında, 4 Aylık hamile olan Demet Kaplan (23) isimli genç kadın öğle saatlerinde sıcak ve yoğun kalabalık nedeniyle baygınlık geçirdi. Çağrılan ambulansla hastaneye götürülen genç kadın yapılan tedavi sonrası kendine gelerek yeniden kayıt kuyruğuna girdi.4 aylık hamile olan Demet Kaplan ;”Ben Muğla Merkezde oturmuyorum, bu gün aşırı kalabalık ve sıcak yüzünden beklerken fenalık geçirdim. Dinlendikten sonra kendime geldim. Kayıt yaptırmak için tekrar şehir merkezine gelmem zor olduğundan, mecburen tekrar sıraya girmek durumundaydım. Neyse ki hamile olmam nedeniyle bu sefer fazla bekletilmeden kaydımı yaptırabildim.” dedi. Kayıt için bekleyen öğrencilerin büyük bölümü kayıt tarihlerinin uzatılmasını istedi. Öğrenciler, AÖF’e kayıt yaptıranların genelde çalışan kişiler olması sebebiyle işlemlerin internet üzerinden yapılması gerektiğini dile getirdi. Açık Öğretim Bürosu henüz kayıt yaptıramayan yüzlerce öğrencinin taleplerini karşılayabilmek için akşam saatlerine kadar mesai yapacakları tahmin ediliyor.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.