‘Açık Kapı Projesi’ Hayata Geçti

Bu haber 20 Şubat 2018 - 0:37 'de eklendi ve 903 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlandırılması amacıyla başlatılan ‘Açık Kapı Projesi’ Muğla’da hayata geçirildi. Muğla Valiliği girişinde hizmet vermeye başlayan Açık Kapı bankosunda 5 kişilik uzman ekip hizmet verecek.

Kadir Tamer

İçişleri Bakanlığı tarafından kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlandırılması amacıyla başlatılan ‘Açık Kapı Projesi’ Muğla’da hayata geçirildi.

Muğla Valiliği girişinde oluşturulan Açık Kapı Projesi bankosunda gazetecilere açıklamada bulunan Muğla Valisi Esengül, Civelek yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Açık Kapı Projesi kapsamında Muğla Valiliğinde her kurumdan konusunda uzman 5 personelin görevlendirildiğini kaydeden Vali Civelek, “Sunulan kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetinin arttırılması amacıyla başlatılan proje hayata geçirildi. Öncelikle ilk 15 ilde faaliyete geçen projenin ikinci etabında Muğla’da bulunmaktadır. Valiliğimiz girişinde Açık Kapı Milletin kapısı bankosu kamu kurumlarında çalışan alanlarında uzman 5 arkadaşımızı görevlendirdik. Arkadaşlarımız projenin kursuna katılarak gerekli eğitimleri aldılar. Yine ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında projenin irtibat görevlisi müdür yardımcısı pozisyonunda belirlendi. Proje vatandaşlarımız ile bire bir güler yüzle, sıcak, samimi iletişim kurma, sorunlarının dinlenerek çözüm üretilmesine ve yol gösterme, bürokrasinin, kırtasiyeciliğin azaltılması ve vatandaş başvurularının elektronik ortamda alınarak en kısa sürede sonuçlandırılmasını hedeflemektedir. Eğer vatandaşlarımızın başvurularında sonuçlanması mümkün olmayan bir söz konusu durum varsa vatandaşlarımıza neden sonuçlanamadığını samimi bir şekilde anlatılacaktır. Projenin başarılı şekilde yürütülmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Vatandaşlar, Muğla Valiliği girişinde oluşturulan ‘Açık Kapı Projesi’ bankosuna bizzat gelerek yaşadıkları sorunları sözlü veya yazılı olarak başvurabilirken, internet ortamında ise www.acikkapi.gov.tr adresinden işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.