Açık cezaevinde Mevlit kandili programı

Bu haber 02 Aralık 2017 - 1:27 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.

Kutlu Nebi, Hz. Muhammet’in doğumlarının sene-i devriyesi olan Mevlit Kandili, Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumunda hükümlüler tarafından hazırlanan bir program ile kutlandı.

Sultan Kocakulak

Kutlu Nebi, Hz. Muhammet’in doğumlarının sene-i devriyesi olan Mevlit Kandili, Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumunda hükümlüler tarafından hazırlanan bir program ile kutlandı. Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumunda düzenlenen programa Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Adalet Komisyonu Başkanı Bilal Saydam, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, Cezaevi Savcısı Arif Ulusoy, Hakim Fatih Erdemir, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı, Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Elbe, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, İl Müftüsü Abdurrrahman Koçak, Kyk İl Müdürü Ömer İlman, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Göç İdaresi Müdürü Recep Batu, Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, Menteşe İlçe Müftüsü Aslan Çıtır, Valilik Protokol Müdürü Durali Doğru, Bayır Jandarma Karakol Komutanı Astsb. Bçvş. Özkan Birol, Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Celal Şen, Kurum Müdürü Murat Demir, 2. Müdür Hakan Çelik ile kurum personeli ve hükümlüler katıldı.

Protokolün ve davetlilerin hükümlüler ile akşam yemeğinde bir araya gelmesi ile başlayan program daha sonra salonda yapılan kandil programı ile devam etti.

Sunumdan itibaren bütün bölümleri hükümlüler tarafından sahnelenen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından programın açılış konuşmasını yapan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Muğla Mehter Takımı müzisyenleri rehberliğinde hükümlülerden oluşturulan koronun seslendirdiği sevilen naat, ilahi ve kasidelerden oluşan dinleti geceye renk kattı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.