Acar 15 Yılı Değerlendirdi

Bu haber 10 Ekim 2018 - 1:19 'de eklendi ve 855 kez görüntülendi.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Belediyenin 15 yıllık çalışmalarını anlattığı Halkı Bilgilendirme Toplantısı’nda Marmaris yaşayanlarıyla buluştu. Başkan Ali Acar ve eşi Sevgi Acar’ın konukları kapıda karşıladığı Turban Otel’in büyük salonunda gerçekleştirilen toplantıya ilgi büyüktü. 1500 kişilik salon tamamen dolarken, içeriye giremeyenler, salon dışında kurulan ekranlardan Başkan Ali Acar’ın konuşmasını takip etti.

Metin Karakoç

“Dünya Kent Marmaris’e Hizmette 15 Yıl” adı altında gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantısında Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, göreve geldiği 2004 yılından bu yana, ekibiyle birlikte hayata geçirdiği projeleri ve Marmaris Belediyesi’nin tüm çalışmalarını, Marmaris yaşayanlarına anlattı. Düzenlenen etkinliğe kırsal mahallelerden, merkez mahallelere, sivil toplum örgütlerinden, meslek örgütü temsilcilerine ve odalara, siyasi parti temsilcilerinden, spor kulüplerine, partililerden vatandaşlara kadar geniş bir yelpazede katılım vardı.

“Sizlerin desteğini hep arkamda hissettim”

15 yıllık icraatlarını teker teker sayan Başkan Ali Acar, “15 yılda her türlü engellemeye ve baskıya rağmen birçok şehirde olmayan huzur, güven, alt ve üst yapısı ile çağdaş yaşam alanları sağladık” dedi. Eski Belediye Başkanları Muharrem Elgin ve İsmet Karadinç’e de teşekkürlerini sunan Başkan Ali Acar yaklaşık bir saat süren konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ben bu meşakkatli görevi halkımıza hak ettiği yaşamı sağlamak için kabul ettim. Kısmet dedik ve seçime girdik. Göreve geldiğimiz günde idari yönetimde bir dizi değişiklik sonrası eksiklikleri sahada belirledik. En büyük sorun yaşanan taşkınlar idi. Çarpık yapılaşma almış başını gitmiş. Haksız, hukuksuz kazançlar kol geziyordu. Ekibimle beraber yaptığımız planlama sonucunda hayata geçecek olan projeleri sıraladık. Projeleri hayata geçirirken memleketi rant kapısı haline getiren, hukuksuzlukları olanlar ciddi rahatsız oldu. Rahatsız olanlar haksız ve mesnetsiz iddialar ile şikâyetler bulundular. Tüm şikâyet ve baskılara rağmen yılmadan halkımız için projelerimizi hayata geçirdik. Halkımızın ve ekibimin desteğini hep gördüm. Mesai arkadaşlarımın azimleri ve mesai gözetmeden mücadelesi ile bugünlere gelindi. Bize bedel ödetmeye çalışan çıkar odakları amaçlarına ulaşamadılar.”

“Marmaris’in yaşam alanları birçok Avrupa ülkesinde dahi yoktur. 15 yılda halkımıza hizmet alanında yapılan çalışmalarımızda modern ve çağdaş görünüme gelindi. Tabii ki eksiklerimiz ve hatalarımız vardır. Yaşadıkça ve tecrübe ettikçe hatalarımızdan ders çıkarıp dünyaya örnek Marmaris için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekim ayı sonunda Burunucu Macera Parkı’nı hep birlikte açacağız. Böyle bir park hiçbir turizm şehrinde yoktur. Marmaris’in gelişimi ve güzelleşmesi için mesai arkadaşlarımızla birlikte projelerimize devam ediyoruz. Bundan sonra da halkımıza hizmete devam edeceğiz” dedi. Başkan Ali Acar konuşmasının sonunda birim amirlerini ve meclis üyelerini de sahneye davet ederek, ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Başkan Ali Acar ve ekibi salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.