9 yaşında sergi açtı « Hamle Gazetesi

9 yaşında sergi açtı

Bu haber 26 Kasım 2013 - 18:18 'de eklendi ve 1.051 kez görüntülendi.

9yasindasergiacti123135468451321Muğla Emirbeyazıt İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi Eylül Ülkü yiğit, 9 yaşında olmasına rağmen ebru, pastel, sulu boya ve tuallerden oluşan sergi açtı. Sergiyi Vali Mustafa Hakan Güvençer açtı.
Haber Merkezi
9 yaşındaki İlkokulu öğrencisi Eylül Ülkü Yiğit, ilk kişisel sergisini açtı. Sergi, 24 Kasım Öğretmen Gününde okuduğu Muğla Emirbeyazıt İlkokulunda Vali Mustafa Hakan Güvençer tarafından açıldı. Engelli olmasına rağmen özellikle ebru sanatına ilgi duyan Emirbeyazıt İlkokulu 2/A sınıfı öğrencisi 9 yaşındaki Eylül Ülkü Yiğit’in sergi açılışına annesi Reyhan Yiğit ve polis memuru babası Harun Yiğit, okul müdürü, öğretmenleri ve arkadaşları katıldı.
Vali Güvençer’e daha önceki ziyaretinde Ebru tablosu hediye eden minik ressam, ziyaretinde davet ettiği Vali Güvençer’in sergi açılışına gelmesi sevindirdi. Sergiyi Vali Güvençer ile birlikte açan minis ebru sanatçısı, salonda bulunan ebru, pastel, sulu boya ve tualden oluşan 30 adet tablosu hakkında bilgi verdi. Resim yapmaya 2-3 yaşlarında başladığını belirten Eylül Ülkü Yiğit, “Küçük yaşta ağabeyimin kağıt ve kalemlerini alarak çöp adamlar yapmaya başladım. Ailem benim yaptıklarımı görünce bana destek oldular. Ebru yapmaya Muğla Belediyesi’nin açtığı kursta öğrendim. Burada resim kursu da aldım. Bugün ilk kişisel sergimi açtım. Sayın valimizin sergimin açılışına katılması beni çok mutlu etti. Ben engelimi doktorlara ahvale ettim” dedi.
Sergiyi gezen Vali Mustafa Hakan Güvençer ve eşi Fatma Güvençer, 9 yaşındaki engelli ebru sanatçısı Eylül Ülkü Yiğit’i bu yaşta böylesine güzel eserler yaptığı için teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.