82 yaşında felci yendi

Bu haber 16 Mayıs 2015 - 0:50 'de eklendi ve 1.023 kez görüntülendi.

82yasindaMuğla’da, geçirdiği epilepsi atağı sonrası felç geçiren 82 yaşındaki İkbal İnan’ın vücudunun sağ tarafı felç oldu. Felç nedeniyle yürüyemeyen 82’lik çınar İkbal İnan, azmi sayesinde bir ayda tekrar yürümeyi başardı.
Haber Merkezi
Muğla’da, geçirdiği epilepsi atağı sonrası felç geçiren 82 yaşındaki İkbal İnan’ın vücudunun sağ tarafı felç oldu. Felç nedeniyle yürüyemeyen 82’lik çınar İkbal İnan, azmi sayesinde bir ayda tekrar yürümeyi başardı.
Hayatında daha önce hiç epilepsi atağı yaşamayan İnan, aniden fenalaşarak yere yığıldı. Ambulansla Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan İnan’ın sağ tarafında felç meydana geldi, konuşmasında ise bozukluklar olduğu tespit edildi. Yaklaşık bir hafta hastanede kalan Şahin, tedavi için Muğla Yücelen Hastanesi Fizik Tedavi Bölümü’ne getirildi. Burada vücudundaki felç ve konuşmasındaki bozukluklar için çeşitli tedaviler gören İnan, doğru metotlar ve azmi sayesinde bir ayda yürümeyi başardı.
Tekrar yürüyebildiği için çok mutlu olduğunu söyleyen İkbal İnan, “Sanki yeniden doğmuş gibiyim. Bu tedavinin iyi sonuçlanması için doktorum Hakkı Özdemir ve Fizyoterapistim Muhlise Ayan’ın her dediğini yaptım, çok gayret gösterdim. Şimdi hiç bir şekilde yardım almadan dışarı çıkıp yürüyebiliyorum” dedi.
İkbal İnan’ın hastalık süreci hakkında bilgi veren Fizyoterapi Uzmanı Dr. Hakkı Özdemir “Hastamızda epilepsi atağı sonucunda sağ tarafında felç oluştu. Sağ tarafta kuvvetsizlik, yürüme güçlüğü ve konuşma bozukluğu meydana geldi. Bunun üzerine devlet hastanesine kaldırılmış ve durumu stabil olunca rehabilitasyon amacıyla taburcu edilmiş. Bir ay önce merkezimize rehabilitasyon amacıyla başvurdu. Hastamız geldiğinde yürüyemiyordu, konuşması bozuktu, denge problemleri mevcuttu. Fizyoterapistimiz Muhlise Ayan tarafından hastamız 30 seans egzersiz programlarına alındı, hastamıza kas güçlendirici ve denge eğitimi verildi. Bir ay sonunda tamamen tek başına yürüyebilir duruma geldi. Konuşması düzeldi, dengesi oldukça iyi, el fonksiyonları gelişti. Hasta gayet rahat tüm işlerini artık yalnız başına yapabiliyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.