800 kilometre yol yapıldı

Bu haber 19 Ekim 2016 - 0:13 'de eklendi ve 612 kez görüntülendi.

DCIM100MEDIADJI_0001.JPGMuğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla genelinde başlattığı yol çalışmalarında 800 kilometre rakamına ulaştı.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında 100 milyon TL yatırımla 1000 km yol çalışması projesinde 800 kilometre rakamına ulaştı. Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından asfalt kaplama, yol bakım ve onarım çalışmaları kapsamında 2016 yılında bugüne kadar 700 kilometre sathi, 87 kilometre sıcak asfalt, 80 bin metrekare parke döşeme çalışmalarında 800 kilometrelik çalışmayı tamamladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, 2016 yılı asfalt kaplama programı dâhilinde, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan Bodrum-Milas-Yatağan İlçelerinde 214 kilometre, Menteşe-Marmaris-Datça-Ula-Kavaklıdere-Köyceğiz İlçelerinde 394 kilometre, Fethiye-Seydikemer-Dalaman-Ortaca İlçelerinde 195 kilometre uzunluğunda bulunan yollarda sathi kaplama, sıcak asfalt ve parke kaplama çalışmaları tamamlandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Hida Kılıç, “Bu kadar kısa sürede hedeflediğimiz programın sonuna geldik. Yol çalışmalarımız belli bir mevsim aralığında yapılabildiği için ben ekip arkadaşlarımı özverili çalışmalarından dolayı canı gönülden kutluyorum. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak 800 kilometreyi tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Hedefimiz Ocak ayına kadar bu çalışmalarda 1000 kilometreye ulaşmak. Muğla’mıza yakışan yollarımızı tamamlayana kadar bizler çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla genelinde devam eden yol çalışmalarında sona yaklaştıklarını, Muğla’nın Denizli’den Aydın’a, Antalya’dan Burdur’a kadar il sınırları dahil Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan bütün yolların Muğla’ya yakışır, düzenli ve güvenli yollar olacağını söyledi. Başkan Gürün, “2016 yılı içerisinde söz verdiğimiz gibi Muğla genelinde büyük bir yol çalışmasını başlattık. 100 milyon yatırımla 1000 kilometre yol yapım çalışmasının 800 kilometresini ekiplerimiz tamamladı. Muğlamızda vatandaşlarımızın daha güvenli, modern yollarda seyahat etmesi için mesai saati, tatil gözetmeden çalışan ekiplerimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.