80 olayın 79’u aydınlatıldı

Bu haber 19 Aralık 2015 - 0:19 'de eklendi ve 811 kez görüntülendi.

GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI İLE MÜCADELEDE TAVİZ YOK MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HUZUR TOPLANTISINDA KONUŞAN MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK, İNSANLARI BAŞKA BİR ÜLKEYE NAKLETMEK İÇİN ARACI OLANLARLA MÜCADELENİN DEVAM ETTİĞİNİ AÇIKLADI.Muğla Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Huzur Toplantısı’ Emniyet Müdürlüğü Çok Amaçlı Toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda Türkiye genelinde son dönemde artış yaşanan telefon dolandırıcılığına karşı Muğla’da büyük bir başarı sağlandığı, 80 dolandırıcılık olayından 79’nun aydınlatıldığı açıklandı.
İlkay Yıldız
Muğla Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Huzur Toplantısı’ Emniyet Müdürlüğü Çok Amaçlı Toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda konuşan Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya son bir yılda Muğla’da mala karşı işlenen suçlarda yüzde 20 azalma olduğunu, telefon dolandırıcılığında ise işlenen 80 suçtan 79’u hakkında yasal işlem başlatıldığını açıklandı.
Muğla Emniyet Müdürlüğü binasında gerçekleşen toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanvekili Cumhur Çoban, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, muhtarlar ve banka müdürleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, “Muğla’da mala karşı işlenen suçlarda yüzde 18 bir azalma yaşandı. Bu başarıda birimlerimizin yürüttüğü çalışmaların yanı sıra kamu kurumlarımız başta olmak üzere esnafımız, muhtarlarımız, okul idarecilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımıza kadar herkesin büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Bizler Muğla Emniyet Müdürlüğü olarak ‘İnsan Odaklı’ anlayış çerçevesinde; toplumun güvenlik hizmetine ilişkin, beklenti, ihtiyaç ve taleplerini dikkate alan bireysel özgürlük alanlarını daraltmayacak ve aynı zamanda kamu düzenini sağlayacak etkili çağdaş ve bilimsel yeni yöntemlerle daha huzurlu bir kent Muğla modelini oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.
Muğla Valisi Amir Çiçek ise menfi propagandalara rağmen gelen yabancı ve yerli turistin iç huzura ve asayişe baktığını belirterek gelmeye devem ettiğini söyledi. Vali Çiçek, “ Önce vatandaşlarımızın duyarlılığı bu çok önemli, Ölüdeniz’deki, Fethiye’deki, Marmaris’teki aklınıza gelen Muğla’nın tüm mahallerindeki vatandaşlarımızın duyarlılığı, emniyet ve jandarmamızın bu konudaki çalışmaları yani vatandaş odaklı vatandaşla birlikte gece gündüz demeden çalışmalarıdır. Bugüne kadar yapılan suç istatistiklerine baktığımızda azalma var. Bu sevindiricidir. Yani trend aşağıya doğru iniyor, yukarı çıkmıyor. Bu iyi bir gelişmedir. Yani iletişimin ve teknolojinin çok iyi olduğu bir ilde, insan hareketinin yoğun olmasına rağmen, mala karşı işlenen suçlarda yüzde 20 oranında düşüş olması bizi mutlu etti. Biz isteriz ki yüzde yüz azalsın, ama insan hareketinin olduğu bir alanda bu mümkün değil” dedi.
80 suçtan 79’u aydınlatıldı
Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Turgay Ava ise 15-30 Aralık tarihlerini telefon dolandırıcılığı haftası ilan ettiklerini bu tarihler arasında düzenlenecek seminerler ve hazırlanan broşürlerle vatandaşlarda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi. Asayiş Şube Müdürü Turgay Ava ayrıca bu güne kadar yaşanan 80 telefon dolandırıcılığı olayından 79 ‘un faillerinin tespit edilerek adli işlemlerin başlatıldığını sadece bir olayın faillerinin bulunması için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.