80 kiloluk balığı mahalleye dağıttı « Hamle Gazetesi

80 kiloluk balığı mahalleye dağıttı

Bu haber 07 Haziran 2016 - 1:27 'de eklendi ve 776 kez görüntülendi.

KADIN MUHTAR YAKALADIĞI 80 KİLOLUK BALIĞI MAHALLEYE DAĞITTIMuğla’nın Marmaris’e bağlı Siteler Mahallesi Muhtarı Gülizar Pekpak, gittiği balık avında 80 kiloluk orkinos yakaladı.

 

 

Muğla’nın Marmaris’e bağlı Siteler Mahallesi Muhtarı Gülizar Pekpak, yeğenleriyle gittiği balık avında 80 kiloluk orkinos yakaladı.

Pekpak, güçlükle tekneye çıkardıkları balığı mahalle halkına dağıttı. Pekpak, “İlk kez bu kadar büyük balık tuttum diyen kadın muhtar Ramazan’ın ilk günü mahalle halkıyla paylaşmak istedim” dedi.
Marmaris Siteler Mahallesi Muhtarı Gülizar Pekpak, kardeşleriyle birlikte Turunç açıklarında balığa çıktı. Pekpak, bir süre sonra oltasına büyük bir balık takıldığını farketti. Yeğenleriyle birlikte oltayı çeken Pekpak, dev orkinosu görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Orkinos 3 kişinin çabasıyla, güçlükle tekneye çıkarıldı. Pekpak, 80 kilo olduğu tespit edilen orkinosu parçalara ayırarak mahalle halkına dağıttı. Balığa meraklı olduğunu belirten Pekpak, “Zamana zaman yeğenlerimle balığa çıkıyoruz. Bugüne kadar çok balık tuttum ama böylesini ilk kez tutuyorum. Balığı, Ramazan’ın ilk günü mahalle halkıyla paylaşmak istedim” dedi. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.