8 bin 945 öğrenci Kur’an kursuna katıldı

Bu haber 23 Ağustos 2014 - 0:40 'de eklendi ve 589 kez görüntülendi.

kurankursuMuğla’nın Menteşe İlçesinde 2014 yılı yaz Kur’an kurslarına 3 Ay’da toplam 8 bin 945 öğrenci katıldı.

Cem Durna

Menteşe ilçesinde 23 Haziran tarihinde başlayan yaz Kur’an kursları düzenlenen törenle son buldu. Şeyh Camisi’nde düzenlenen törene, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Menteşe İlçe Müftüsü Kazım Aşlık ile öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende konuşan İlçe Müftüsü Aşlık, yaz Kur’an kurslarında öğrencilere sınav yaparak başarılı olan öğrencileri ödüllendirdiklerini belirtti. Öğrencilerin yoğun katılımı olduğunu söyleyen Aşlık, şunları söyledi:

“Menteşe ilçesinde bu sene 120 nokta da 153 öğreticiyle yaz Kur’an kurslarımızı tamamladık. Birinci dönemde 3 bin 14, ikinci dönemde 3 bin 160, üçüncü dönemde ise 2 bin 771 olmak üzere 8 bin 945 öğrenci yaz Kur’an kursuna katıldı. Öğrenciler, 9 haftada 225 saat kurs aldılar.”

İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, 3 ay boyunca kursa gelen öğrencilere teşekkür etti. Öğrencilere camiyle ilgili sorular soran Koçak, erkek ve kız öğrencilere sırayla toplu olarak Fatiha süresi okuttu. Konuşmaların ardından başarılı olan öğrencilere bisiklet ve çeyrek altın hediye edildi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
müşteba karamanoğlu 26 Ağustos 2014 / 21:02

Öğrencilerin yaz tatil süresince tüm cami mescit ve dini kurmlarda verilen eğitim ve kurslarin öğreci kardeslerize hayirli uğurlu olmasini temenni efrrim .Tüm katilimci ve kursiyerleri velileri kutlarim.
Bende 1968 yilinda Şeyh camiinde yaz dönemi eğitim ve kurslarina katilmistik .kisa pantolon o yillarda pek moda değildi. Lastikli uzun don dedigimiz giysiler vardi .
Hocamiz rahmetli Ahmet hocamizdi.uzun yillar yaz dönemi kurslara katildim.
MÜftülüğümüz çalişanlarini kutlarim.