7’den 70’e pedal çeviriyorlar « Hamle Gazetesi

7’den 70’e pedal çeviriyorlar

Bu haber 11 Kasım 2015 - 23:48 'de eklendi ve 690 kez görüntülendi.

7’den 70’e pedal çeviriyorlar (2)Menteşe Belediyesi, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Muğla Bisiklet Derneği tarafından ortaklaşa verilen ücretsiz “Bisiklet Kursu” sayesinde 7’den 70’e herkes bisiklet kullanmayı öğreniyor.
Kadir Tamer
Menteşe Belediyesi, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Muğla Bisiklet Derneği tarafından ortaklaşa verilen ücretsiz “Bisiklet Kursu” sayesinde 7’den 70’e herkes bisiklet kullanmayı öğreniyor. 2 ay önce başlayan kurslar sayesinde şuana kadar 70 kişi aldığı başlangıç eğitimleri sayesinde bisiklet kullanmayı öğrendiler. Bisiklet eğitimlerine Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’te katılarak bisiklet eğitimi alıyor.
Bisiklet kursu sayesinde hedefin Menteşe’yi bir bisiklet kenti yapmak olduğunu söyleyen Başkan Gümüş, “Eylül ayında başlayan projemiz 2 aydır Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde verilen bisiklet kurslarımız ile devam ediyor. Kurslar sayesinde şuana kadar engelli engelsiz 70 kişi bisiklet kullanmayı öğrendi. Kurslara bende katılıyorum. En son çocukken bindiğim bisiklete şimdi tekrar binerek kullanmayı öğreniyorum. Bisiklet, her yaştan kişinin yapılabileceği en iyi ve en keyifli spor dalı. Çevre ve doğa dostu olan, beyin ve ruh sağlığımızı dengede tutan bisiklet sporunu, yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu anlamda bisiklet yollarımızın da bulunduğu ilçemizde, doğa ve sporla ilgilenmek için bisikletin en ideal araç olduğunu düşünüyorum. Bu amaçla başlattığımız projemize herkesi bekliyoruz. Hedefimiz, 7’den 70’e herkese bisiklet kullanmaya teşvik edip, Menteşe’yi bir bisiklet kenti yapmak ”dedi.
Başkan Gümüş’ün de kursiyerler ile birlikte eğitim aldığı bisiklet kursu, hafta içi her gün saat; 16:00-18:00, hafta sonları ise (Cumartesi-Pazar) saat: 10:00-13:00 arasında Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde veriliyor.
Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü Bisiklet Antrenörü Mehmet Bilgeç, Muğla Bisiklet Derneği üyeleri; Levent Sevil, İbrahim Taçyıldız, Muhammet Çakan ve Ahmet Niyazi Çağlar tarafından verilen eğitimler sayesinde başlangıç eğitimi alan ilk kursiyerler bu hafta sonu ilk kez trafiğe çıkacaklar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.