Canol Balkaya Bodrum’da okurlarıyla buluştu « Hamle Gazetesi

Canol Balkaya Bodrum’da okurlarıyla buluştu

Bu haber 15 Ağustos 2019 - 11:45 'de eklendi ve 457 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz hafta İletişim Yayınları etiketiyle çıkan ikinci kitabı “kompartıman” ile okurlarıyla buluşan Canol Balkaya, kitabın ilk imzasını Bodrum’da gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

Yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergide konuk sanatçı ve küratör olarak yer alan, birçok yerli ve yabancı uzun metraj film projesinin yapımcılığını ve koordinatörlüğünü üstlenen Canol Balkaya’nın Bodrum OASİS İmge Kitabevi’nde gerçekleşen imza gününe ilgi oldukça yoğundu.

İmza gününe gelenler arasında Yazar Cezmi Ersöz, başrolünde Meryem Uzerli’nin yer aldığı “Kovan” filminin yönetmeni Eylem Kaftan, Ankara Uluslararası Film Festivali Direktörü ve Büyülü Fener sinemasının sahibi İnci Demirkol ve İrfan Demirkol vardı.

Kitap hakkında

“Hani az önce size farklı ölüm şekillerinden bahsediyordum ya, belki de bana bir ayrıcalık verilmiş. O da, kendi cenaze törenimi organize etme lüksü. Ben de bu lüksü kullanmaya karar verdim. Sizden yapmanızı istediğim birkaç şey var. Ne de olsa herkes son arzusunun yerine getirilmesini hak eder…”

Musa, kanser hastası bir adamdır. Çetrefil zamanlardan geçmesine rağmen yaşama aşkını hiç yitirmemiştir… Ömrünün son günlerinde sevdikleriyle beraber, Ankara Ekspresi’ne binip ebedi bir yolculuğa çıkmak ister. Bu yolculukta onları gizemli mektuplar beklemektedir. Ama asıl sürpriz, geçmişten çıkıp gelen, ne idüğü belirsiz tuhaf yabancının kendisidir. Kompartıman, ayazına ve gri devlet binalarına rağmen Ankara’yı sevenlerin hikâyesi. Seksenlerin kaotik atmosferiyle örülü, muamma yüklü bir ilk roman.  Canol Balkaya, duyarlı, içli ve melankolik bir kalem…

Yazar hakkında

Muş’ta doğdu, Ankara’da büyüdü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun olduktan sonra eğitimine Hollanda Kraliyet Akademisi’nde devam etti. Ardından New York Institute of Technology’de sinema yüksek lisansı yaptı. Amerika’da özel ve yerel kanallarda çalıştı. Yurtiçinde ve dışında altmışa yakın festival ve karma sergilere konuk sanatçı olarak davet edildi. Ulusal ve uluslararası pek çok sergi yönetti. Birçok yerli ve yabancı uzun metraj film projesinin yapımcı ve koordinatörlüğünü üstlendi. Kompartıman yazarın ikinci kitabı. Ziyaret ettiği her ülkeden, Albert Camus’nün Yabancı adlı romanını edinmeyi seviyor. Şu an elinde, farklı dillerden elliye yakın Yabancı var.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.