750 gün içinde tamamlanacak « Hamle Gazetesi

750 gün içinde tamamlanacak

Bu haber 16 Haziran 2014 - 0:41 'de eklendi ve 1.187 kez görüntülendi.

750gundeMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ilk kepçesi vuruldu. 114 milyon 270 bin liraya ihalesi yapılan ve geçtiğimiz aylarda yer teslimi yapılan Tıp Fakültesi Hastanesi’nin 750 iş gününde tamamlanması bekleniyor.

Kadir Tamer

Muğla’da herkesin merakla beklediği 500 yataklı Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nin yapımı ile ilgili olarak 12 Şubat tarihinde Ankara’da gerçekleşen ihaleyi kazanan EMT İnşaat Turizm San. AŞ. Yer tahsisinin 14 Nisan’da yapılmasının ardından inşaat çalışmaları için ilk kazma vuruldu. TOKİ tarafından 12 Şubat tarihinde ihalesi yapılan ve EMT İnşaat tarafından yapımı üstlenilen MSK Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi120 dönümlük arazi üzerine oturuyor.

Ankara’da 12 Şubat 2014 tarihinde çıkılan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 114 milyon 270 bin lira ve KDV ile kazanan EMT İnşaat Turizm San. A.Ş., gerekli şartları yerine getirmesinin ardından TOKİ ile 14 Nisan’da sözleşme imzalamıştı. 500 yataklı, üç acil servisi bulunan ve 750 iş gününde tamamlanması beklenen Sağlık Bakanlığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tamamlandığında bölgenin sağlık açısından diğer illere naklinin kesmesi bekleniyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi kampus alanı karşısında bulunan arazi üzerine Üniversite kendi imkanları ile Morfoloji binasının inşaatında kaba inşaat tamamlandı. Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatı için kepçe ve dozerler kanalıyla yer açma çalışmaları devam ediyor.

Muğla’ya hayırlı olsun

Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin inşaat çalışmalarının ihaleyi kazanan firma tarafından başlatıldığını kaydeden Muğla Sağlık İl Müdürü Cihan, “12 Şubat tarihinde yapılan ihaleyi kazanan firmanın gerekli şartları yerine getirmesi ile ihale sürecini tamamlamıştı. Bu sürecin ardından hastanenin yapılacağı alanın yer teslim işlemleri de geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Bu işlemlerin ardından ihaleyi kazanan firma inşaat alanını temizledi ve harfiyat çalışmalarına başladı. İhale şartnamesine göre inşaat çalışmaları 750 iş gün içerisinde bitirilmek zorunda. Muğla yıllardır beklediği modern hastanesine kavuşacak. Muğla’ya hayırlı olsun” dedi.

Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yapılması ile Muğla’da daha nitelikli bir sağlık hizmeti verileceğini kaydeden Tekin, “Şu anda mevcut hastanemiz fiziki, kaliteli hizmet, yoğun bakım üniteleri konusunda yetersiz kalıyor. Birçok hastamızı bu yüzden Aydın, Denizli, İzmir gibi illere sevk etmek zorunda kalıyorduk. Buda hem hastalarımız hem de aileleri açısından büyük sıkıntılar oluşturuyordu. Tıp Fakültesi’nin yapımı ile Muğla’da daha nitelikli sağlık hizmeti verebileceğiz. Bu Muğla için çok önemli bir projedir” diye konuştu.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.