71 gündür mücadelelerine devam ediyorlar

Bu haber 23 Ekim 2018 - 23:49 'de eklendi ve 783 kez görüntülendi.

Anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye oldukları için işten atılan TÜVTÜRK Muğla Taşıt Muayene işçilerinin direnişi 71 gündür kararlılıkla devam ediyor. DİSK’e bağlı Nakliyat-İş çağrısı üzerine TÜVTÜRK Muğla Taşıt Muayene işçileri ile dayanışma platformu kuruldu.

Metin Karakoç

Anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye oldukları için işten atılan TÜVTÜRK Muğla Taşıt Muayene işçilerinin direnişi 71 gündür kararlılıkla devam ediyor.

Direniş tüm kararlığı ile devam ederken, direnişteki işçilerle dayanışma amacı ile DİSK’e bağlı Nakliyat-İş çağrısı üzerine TÜVTÜRK Muğla Taşıt Muayene işçileri ile dayanışma platformu kuruldu.

Muğla’da bulunan DİSK İl Temsilciliği, KESK Şubeler Platformu Bileşenleri, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu,  Muğla Tabip Odası’nın “İnsanca Yaşam İçin Örgütlü ve Sendikalı Olma Talebi Suç Değildir” başlıklı çağrı ile bir araya geldiler. Düzenlenen toplantıda platformun kurulduğu kamuoyuna ilan edildi.

Platformu oluşturan kurum temsilcileri, platformun TÜVTÜRK Muğla Araç Muayene İstasyonlarında direnen işçilerin mücadelesi başarıya ulaşıncaya kadar dayanışma içerisinde olacaklarını yazılı olarak deklere ettiler. İşçi kıyımına karşı başlayan bu direnişin başarıya ulaşmasının, aynı zamanda Muğla Bölgesinde ve ülke genelinde direnen tüm işçilerin başarısı olacağını, işçi sınıfının zaferi olacağı vurgusu yapıldı.

İlk toplantısın yapan dayanışma platformu mücadele programlarını çıkarttı. Ayrıntıları daha sonra paylaşılacak olan programın ilk etapta Muğla ve ilçelerinde imza kampanyası, bildiri dağıtımı yapılması ve bir dayanışma gecesinin düzenlenmesi kararları alındı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.