7 hektarlık alan zarar gördü

Bu haber 28 Haziran 2017 - 2:58 'de eklendi ve 658 kez görüntülendi.

Muğla’nın Milas ve Bodrum İlçesi’nde iki ayrı bölgede çıkan orman yangınında toplam 7 hektarlık alan zarar gördü.

Metin Karakoç

Muğla’nın Milas ve Bodrum İlçesi’nde iki ayrı bölgede çıkan orman yangınında toplam 7 hektarlık alan zarar gördü.

Bayram tatili sırasında Milas ilçesinde ziraat alanında yangın çıktı. Kısa sürede makilik ve ormanlık alana sıçrayan yangın 2 saat boyunca havadan ve karadan yapılan müdahale ile kontrol altına alınabildi.
Milas’a bağlı Kafaca Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ziraat alanında yangın çıktı. Ziraat alanında başlayıp makilik ve ormanlık alana sıçrayan yangına 1 helikopter ve 1 uçak havadan, 4 arazöz, 3 ilk müdahale aracı, 30 işçi karadan müdahale etti. Yangın havadan ve karadan yapılan müdahalelerle yaklaşık iki saat sonra kontrol altına alınabildi. İlk belirlemelere göre 2 hektar alan yangında zarar gördü.

Değirmenler Tepesi’nde korkutan yangın
Bodrum ilçesinde bulunan tarihi Değirmenler Tepesi’nde çıkan yangında ise 5 hektarlık alan zarar gördü. Öğle saatlerinde Değirmenler Tepesi’nde çıkan yangın rüzgarın etkisiyle hızla büyüdü. Otellerin ve yerleşim yerlerinin 100 metre yakınına kadar ilerleyen yangına bir 1

amfibik yangın söndürme uçağı, yangın söndürme arazözleri, ilk müdahale araçları ve

belediye itfaiye araçları ile müdahale edildi. Ekipler tarafından kontrol altına alınan angında 5 hektar arazi kül olurken bölgede soğutma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Öte yandan, görgü tanıklarının ifadesine göre, yangını kasti olarak 4 kişinin çıkardığı iddia edildi. Polis ekiplerinin ise yangınla ilgili olarak tahkikat başlattığı öğrenildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.