68 çocuk erkekliğe adım attı

Bu haber 28 Eylül 2014 - 22:33 'de eklendi ve 654 kez görüntülendi.

68cocukMenteşe Belediyesi, 1.Menteşe Kültür ve Sanat Festivali kapsamında toplu sünnet şöleni gerçekleştirdi.

Hafize Ataseven

Menteşe Belediyesi, 1.Menteşe Kültür ve Sanat Festivali kapsamında toplu sünnet şöleni gerçekleştirdi.

Çocuklarına sünnet düğünü yapma fırsatı bulamamış kırsal kesimdeki ailelerin çocukları için düzenlenen etkinliğe Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye meclis üyeleri ve sünnet çocuklarının ailelileri ve Muğla halkından seyirciler katıldı.

Muğla şehir turu, yüz boyama ve çeşitli etkinliklerle eğlenen 68 sünnet çocuğu daha sonra İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi bahçesinde davul ve zurna eşliğinde zeybek oynadı. Eğlencenin ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Menteşe Belediye meclis üyeleri sünnet çocuklarına hediyelerini vererek, çeyrek altın taktılar.

Sünnet çocuklarıyla toplu fotoğraf çekilmesinin ardından son bulan sünnet şöleninde;

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş; “Büyükşehir yasasıyla Merkez ilçe olarak Menteşe’ye bağlanan köylerdeki dar gelirli ailelerin çocuklarına ulaşma fırsatı bulmanın mutluluğunu yaşıyorum. Festival kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin en anlamlısı benim için bu toplu sünnet şöleni oldu” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, “Bir düğün coşkusu içinde çocuklarını sünnet ettirme imkanı bulamayan hemşerilerimizin çocuklarına hep birlikte bu mutluluğu yaşatmak istedik. Sayın Bahattin Başkanımın da büyük katkıları ve emeğiyle 68 çocuğun sünnetlerinin düğününü geçekleştirdik. Aynı zamanda bir üniversite kenti olan Muğla’ya yeni gelen üniversite öğrencileri içinde bir hoş geldin seremonisi oluyor. Bu etkinliklerle öğrenciler Muğla’nın kültürünü ve değerlerini tanıma fırsatı buluyor. Menteşe Belediye Başkanımı ve ekibini bu titiz ve başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.68cocuk

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.