6 bin 500 adet badem fidanı toprakla buluştu « Hamle Gazetesi

6 bin 500 adet badem fidanı toprakla buluştu

Bu haber 17 Haziran 2016 - 0:04 'de eklendi ve 805 kez görüntülendi.

6 bin 500 adet badem fidanı toprakla buluştu (1)Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ‘Gelir Getirici Tür Ağaçlandırma Projesi’ çerçevesinde Muğla’da 6 bin 500 adet badem fidanını toprakla buluşturdu.

Haber Merkezi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından gelir getirici türlere yönelik geliştirilen Badem Eylem Planı faaliyetleri kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde Datça Sındı Köyü yakınındaki 105 dekarlık alanda toplam 6 bin 500 adet badem fidanı toprakla buluştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ormanları kırsal kalkınmanın lokomotifi haline getirmek için yeni projeler geliştirdiklerini ve Muğla’da da bu meyanda yürüttükleri faaliyetlerle köylülere ek gelir sağlamak için badem fidanları diktiklerini belirtti.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “105 dekarlık bu alanı 48 parsele böldük ve bu parselleri
48 ailemize ücretsiz olarak vereceğiz. Buradan elde edilen gelirlerin tamamı bu ailelerimizin olacak. Bu tür projelerle Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak orman köylülerimizin dostu olmaya devam edeceğiz. Muğla’mıza, Datça’mıza hayırlı olsun, bereketli olsun inşallah” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.