58 milyon liralık yatırım

Bu haber 05 Ocak 2017 - 0:16 'de eklendi ve 660 kez görüntülendi.

yatirim-4Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2015 ve 2016 yıllarında yaptığı çalışmaları düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyu ile paylaştı. Toplantıda konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, son iki senede spora yönelik 58 milyon liralık yatırım yaptıklarını açıkladı.

Kadir Tamer

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2015 ve 2016 yıllarında yaptığı çalışmaları düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyu ile paylaştı.

Keyf Oturağı Kahvesi’nde gerçekleşen toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ve gönüllü antrenörler katıldı.

Geçmiş yıllarda yapılan çalışmalar ile 2017 yılında yapılması planlanan çalışmaların anlatıldığı basın toplantısında konuşan Vali Amir Çiçek, spor turizmini daha fazla geliştirmek istediklerini kaydetti. Vali Çiçek, “Spor turizmini geliştirmeliyiz. Bu olay hem Türkiye hem de Muğla için kaynaşma adına güzel olur. Spor turizmi ile 81 bin sporcu hem ilimize hem de ilçelerimize geliyor. Bu rakamı daha da artırmak istiyoruz. Spor alanında turizm çeşitliliğini artırırken, sporcu kişilerde yetiştirmeliyiz. Sporcu potansiyeline baktık. Spora eğilimi olan çok gencimiz, çocuğumuz var. Bunları yetiştirmeye çalışıyoruz. Spor sahaları, altyapılar yapacağız” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yaptığı çalışmalara değinen Vali Çiçek, “Muğla’nın 13 ilçesi dahil yaptıklarımız ve bitirdiğimiz projeler var. Geçen 2 yıl içerisinde 16 yatırım yaptık ve bunları tamamladık. Bunların toplamı 58 milyon liralık yatırımı buluyor. Devam eden yatırımların parasal değeri ise 20 milyon lirayı buluyor. Artık gençlerimizi her spor dalında yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, insanların sağlıklı yaşamaları için de çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “2016 yılında 7 bin 960 çocuk şehir dışı organizasyonlarına katıldı. Her yıl bu organizasyonlar üzerine katlanarak gidiyor. Toplam faaliyetlerde 2015 yılında 289’ken 2016 yılında bu rakam 392’ye çıktı. 81 bin 600 kişi ülke dışından ziyarete geldi. Konaklama süreleri bazen 9-10 güne kadar çıktı. 2016 yılında 13 branşta 35 milli sporcumuz vardı. 23 branştan 91 sporcu ilk dereceye girdi” dedi.

Okul sporları hakkında bilgi veren Serkan Öçalmaz, “Her ilçede kaymakamlar, ilçe belediyeleri ve ilçe milli eğitim müdürlükleriyle beraber, bin 761 tane okul takımı kurduk. İl dışı faaliyetlerimizin dayısı toplam 28” dedi.

Öçalmaz konuşmasına şöyle devam etti:

“2017’de voleybol, kürek, hokey gibi branşlarda milli takım kampları, grup, çeyrek, 2.liğe yükselmek ve 1.liğe yükselme müsabakaları gerçekleştireceğiz. Bu sene 2 bin 820 sporcu ilimize gelecek. 15 bin 140  konaklama gerçekleşecek. Ayrıca kesinleşmiş 16 ulusal organizasyon var.”

Serkan Öçalmaz, konuşmaların ardından 2016 yılında Gençlik Merkezlerinin yaptığı çalışmaların sunumunu gerçekleştirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.