51. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu

Bu haber 01 Mayıs 2015 - 1:28 'de eklendi ve 650 kez görüntülendi.

511151. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 160 km’lik Muğla-Pamukkale etabı Vali Amir Çiçek’in verdiği start ile başladı
Kadir Tamer
51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Muğla-Pamukkale etabı startı Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından verildi. 160 kilometrelik Muğla-Pamukkale etabının saat 14.45 gibi tamamlanması bekleniyor.
Muğla Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.30’da Vali Amir Çiçek tarafından verilen start öncesi vatandaşlar bisikletçilere yoğun ilgi gösterdi. Cumhuriyet Meydanı ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde toplanan vatandaşlar startın hemen ardından bisikletçileri alkışlar ile Pamukkale’ye gönderdi.
Andrei Griepel birinci oldu
51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Fethiye – Marmaris etabını Lotto Soudal takımından Andrei Griepel 3 saat 22 dakika 08 saniye ile kazandı.
Etapta Turkuaz mayoyu Mark Cavendish’ten alan Davide Rebellin, genel ferdi klasman birinciliğini sürdürmeye devam etti. 165 bisikletçi ile start alan tur, Fethiye – Marmaris etabına üç fire ile başladı. Böylece 162 bisikletçiyle start gerçekleşti. Yarış dışı kalan sporcuların isimleri Androni Giacattoli takımından Tziano Dall Antonia, Souheast takımından Andrea Dal Col ve Astana takımından Maxat Ayazbaev olarak açıklandı.
Finişe 33 kilometre kala sert rüzgar bisikletçilerin hızını olumsuz etkilemeye başladı. Kaçış grubu tempo yapmakta zorlandı. Öndeki kaçış grubu Marmaris rampasına önde girerken, ana grup inişte müthiş bir tempo yaptı. Bazen 90-100 kilometreye varan hız ölçüldü. Finişe 20 kilometre kala fark iyice kapandı.
Bisikletçilerin bu hızı bir kazayı meydana getirdi. 7-8 kişilik bir grup bir anda yaprak gibi düştü. Kazada 22 numaralı Lampre Merida’nın bisikletçisi Mario Jorge Farida Costa yaralandı. Hafif yaralanan Torku Şekersporlu Nazım Bakırcı da zorda olsa ana gruba dahil oldu. 11 kilometre kala finişe grup yakalanır yakalanmaz, ana grupta parçalanmalar başladı. Beşli bir grubun arayı açmasına rağmen, Marmaris’e toplu halde girildi.
Toplu finişin arasında Lotto Soudal’ın dünyaca ünlü bisikletçisi Andre Griepel çizgiyi birinci geçti. Fethiye – Marmaris etabında ikinciliği Vini Fantini’den Daniele Colli ve üçüncülüğü de Unıdethaelatcare takımından Danile Rotto elde etti. Finiş sırasında denizde Sahil Güvenlik, jetsky ve tekneler ile paraşütlü gösteri gerçekti. Bu görüntüler dünyanın 196 ülkesine anında ulaştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.