5 yılda 165 bin litre kaçak akaryakıt

Bu haber 08 Nisan 2016 - 22:50 'de eklendi ve 541 kez görüntülendi.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Muğla İl Jandarma Komutanlığı son 5 yıl içinde akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele eylem planı kapsamında 165 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirdi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele ve Petrol Piyasası denetimleri kapsamında son 5 yıl içinde 165 bin litre kaçak akaryakıt ile birlikte 19 şahıs hakkında yasal işlem yaptı.

Akaryakıt Kaçakçılığının; vergi kaybına, haksız kazanç elde edilmesine, çevre kirliliğine sebebiyet vermesinin yanı sıra vatandaşların araçlarının zarar görmesine de neden olduğu açıklanırken, Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nın ‘Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Eylem Planı’ çerçevesinde denetimlerini sürdürüyor. Muğla İl Jandarma ekipleri, son beş yılda, akaryakıt istasyonları, tankerleri ile ticari maksatla yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlarda yaptığı denetimler sonucu, 165 bin litre kaçak akaryakıt tespit ederek el koydu. Denetimlerde 19 şahıs hakkında Kaçakçılıkla Mücadele ve Petrol Piyasası Kanunları gereğince yasal işlem yapıldığı açıklandı. (İHA)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.